PrimaLuna EVO 100 Tube DAC

Model EVO 100 Tube DAC PrimaLuna®
od 3 475,00 €
Predstavujeme prvý prevodník s digitálnym synchronizačným zariadením na báze elektrónok na svete: SuperTubeClock ™ Použitím mini triódy sme podstatne znížili jitter a šum, čo prinieslo prvotriedny detailný zvuk od najvyšších až po najnižšie frekvencie s vylepšenou muzikálnosťou.
Doprava zadarmo
Odporúčame
PrimaLuna EVO 100 Tube DAC
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierne
Cena za kus
Skladom2 895,83 €20.00%3 475,00 €
Prevedenie strieborné
Cena za kus
Skladom2 895,83 €20.00%3 475,00 €

Prémiové súčiastky, vrátane polypropylénových väzobných kondenzátorov, trojité pi napájacie filtre, oddelené transformatory navrhnuté na zákazku pre analógové a digitálne obvody, čo má za následok zníženie degradácie signálu a zlepšenie zvuku od najvyšších po najnižšie frekvencie. Mnohé DAC vážia 1 kg a menej EVO 100 Tube DAC váži 13 kg !

AC Offset Killer obvody. Tieto filtračné obvody znižujú hluk napájacích toroidných transformátorov, čo vedie k zníženiu skreslenia a celkovo temnejšiemu podaniu pozadia v nahrávke. DC killer (zabraňuje prieniku jednosmernej zložky do transformatora - zabranuje mechanickému bruneniu) je navrhnutý s 12 rýchlymi diódami s jemným zotavením.  Funkciu filtrácie zabezpečujú kvalitné kondenzátory. Celý obvod sa nachádza na samostatnej doske hneď pri vstupe napájania pre maximálnu účinnosť. Výsledok? Lepší zmysel pre priestor a textúru v nahrávke.​

Úplná  dual mono konštrukcia so samostatnou usmernovacou elektrónkou pre každý kanál. Napájacia časť zahŕňa jedenásť separátnych regulačných obvodov v napájacom zdroji.

Výstupná elektrónková analógová časť vyrobené technológiou point-to-point. Celá trasa signálu, vrátane rezistorov a kondenzátorov, je starostlivo ručne prepojená s kvalitnou kábelážou.

Digitálny vstup USB umožňuje používať počítač na ukladanie a prehrávanie hudby so všetkými funkciami, ako sú zoznamy skladieb a ľahší prístup k celej hudobnej knižnici. Skôr došlo v pridaniu USB vstupu, inžinieri PrimaLuna donekonečna hľadali najlepšie-znejúce rozhranie USB aké mohli nájsť. Náš USB vstup prevádza jitterom-naplnený USB digitálny signál na S / PDIF, čo výrazne zlepšuje kvalitu digitálneho signálu predtým, než sa dostane do SuperTubeClock. Tento vstup USB je skutočný digitálny vstup s vysokým rozlíšením.

Technické špecifikácie:
 • Vstup USB AUDIO
 • Formát zvuku: 
 • PCM: 16Bit-32Bit  / 44,1kHz-192kHz
 • DSD: DSD64-DSD128 
 • Operačný systém:
 • Podpora systému Windows: Potrebný ovládač
 • Podpora MAC OSx: Ovládač nie je nepotrebný
 • Vstup: AES / EBU  (XLR)
 • Formát zvuku:
 • PCM: 16Bit-24Bit / 44,1 kHz-192kHz
 • DSD: DSD64 
 • Vstupná impedancia: 110 Ω
 • Vstupný konektor: XLR samica
 • Vstup COAXIAL(RCA) 
 • Formát zvuku:
 • PCM: 16Bit-24Bit / 44,1kHz-192kHz
 • DSD: DSD64
 • Vstupná impedancia: 75 Ω
 • Vstupný konektor: RCA
 • Optický vstup(TOSLINK) 
 • Formát zvuku:
 • PCM: 16Bit-24Bit / 44,1 kHz-176,4kHz
 • DSD: DSD64
 • Vstupný konektor: TOSLINK
 • 24bit / 192kHz Upsampling: Burr Brown SRC4192
 • Premium DACBurr Brown PCM1792A
 • Dual Mono konštrukcia
 • Prémiové výstupné transformátory
 • Dve toroidné napájacie transformátory
 • Analógový výstup:
 • Výstupná úroveň:  2.2V ± 2dB (47kΩ)
 • Frekvenčný rozsah: 20-40kHz (± 0,5dB , Fs = 192kHz)
 • THD + N Pomer S / N: ≥90dB (20-20kHz)
 • Odstup kanálov: > 80dB
 • Výstupná impedancia: 2,7 kΩ
 • Rozmery: 378 mm x 280 mm x 190 mm (H x Š x V)
 • Váha: 13 kg
 • Diaľkové ovládanie
Recenzie a ocenenia:

«Ak sa kvalita zvukového zariadenia meria subjektívnym pocitom spokojnosti z jeho počúvania, potom si EVO 100 Tube DAC zaslúži veľmi vysoké hodnotenie. Jeho kúpu by mali zvážiť najmä tí, ktorí uvažujú o pridaní prvku hrejivosti a hmatateľnosti do zvuku svojho lampového systému.»

«PrimaLuna EVO 100 DAC je lampový DAC, ktorý jednoducho prehráva skutočnú hudbu. Poskytuje mimoriadne bohatý, živý a autentický zvuk s vysokou vernosťou. Ponúka angažovaný, expresívny a priestorový prednes, ktorý sa skvele počúva. Poctivá muzikálnosť a výnimočná melodickosť rulez! Odporúčame.»

«PrimaLuna nemá svoj naturel až tak striktne založený na chirurgicky presnom vykreslení detailu, ale skôr na celkovom zvládnutí neskutočne komplexného a emotívneho zážitku, ktorý sa nazýva hudba. Prejav prevodníku je výsledkom dokonalého prvotného receptu – podávať digitál stráviteľne, využiť všetky jeho výhody a tie nevýhody až tak veľmi nezvýrazňovať. Nejedná sa však o jednoduché a módne riešenie v podobe akéhosi zušľachťovania digitálneho signálu elektrónkami, tu sa išlo podstatne hlbšie a samotné elektrónky sú len jednou z prísad pre dokonale vyvážený digitálny pokrm. A ten nám Evo 100 Tube DAC servíruje na striebornom podnose v pomyselnej reštaurácii s tromi Michelinskými hviezdičkami.»

«Ďalší víťaz od spoločnosti PrimaLuna. DAC PrimaLuna EVO 100 sa vyznačuje tým, že ponúka skvelú dynamickú jazdu a sviežu tonalitu, ktorú očakávate od elektrónok, bez toho, aby bol mäkký a zaoblený, len aby odstránil digitálnu hranu. Dokonca aj niektoré z najlepších DACS na svete s päť- a šesťcifernou cenovkou môžu po čase znieť únavne, čo vás v konečnom dôsledku odrádza od dlhodobého počúvania. Má tónovú rovnováhu, ktorá je sýtejšia a má trochu viac ľahkosti, vďaka čomu sa tak krásne dlhodobo počúva. Som so Seanom zajedno, s týmto by som dokázal bez problémov žiť a vlastne sa chystá urobiť z neho súčasť svojho referenčného systému, takže tento kúsok si zaslúži nielen ocenenie Exceptional Value Award, ale považujte ho aj za #toneaudioapproved.»

« PrimaLuna EVO 100 Tube DAC je poměrně odvážný koncept, který ale souzní s tím, že se holandská značka prostě rozhodla jít svou vlastní cestou. Pokud vám ale nevadí špetka přiznaného lampového tepla (respektive ten lehce elektronkový charakter, ať už ho výrobce vyladil kde chtěl), pak EVO 100 Tube DAC přesahuje ve výsledku kvalitou a hloubkou poslechového zážitku běžné standardy své třídy a může se směle měřit s dražšími a zdánlivě technikou nabitějšími přístroji. Možná si na něm nemůžete nastavit nekonečně mnoho parametrů a možná je třeba i škoda, že nemá symetrické výstupy nebo bohatší škálu vstupů, ale v konečném důsledku za něj mluví opravdu krásná muzikálnost, bohatost a šťavnatost reprodukce, která z EVO 100 Tube DAC dělá ne úplně puristické, ale zato vrcholně zábavné řešení. »

«"Počuješ len kultivovanosť, vycibrenosť a prepracovanosť zvuku, ktorý je dnes tak ťažké nájsť v audio sfére." Ide o jeden z najkrajších a najľahšie znejúcich D/A prevodníkov, ale nie zastretým spôsobom. DAC EVO 100 od spoločnosti PrimaLuna je neuveriteľne informatívny, ale skôr hudobným než zvukovo detailným spôsobom. Pekné!"»

Magazín hi-fi+ ocenil PrimaLuna EVO 100 Tube DAC ako DAC ROKA!

« Povedať, že som ohromený pri počúvaní EVO 100 Tube DAC je podhodnotenie predovšetkým preto, že som neočakával takú nespornú muzikálnosť. Tento DAC reprodukuje hudbu takým jemným spôsobom, pričom môžete do neho priviesť akýkoľvek signál, že budete počúvať o hodiny dlhšie, ako ste predpokladali. Je to lekcia týkajúca sa kvality, použiteľnosti a výkonu v protiklade s funkciami a leskom. Ak už trpíte elektrónkovou diagnózou a potrebujete špičkový DAC, je to neodolateľná ponuka. »

«Boli sme prekvapení a trochu zmätení, keď sme počúvali toto nekonvenčné zariadenie. Nachádza sa vo výnimočne nízkej cenovej úrovni na zariadenie, ktoré ponúka taký zvukový výkon. »

«PrimaLuna Evo 100 je atraktívny dobre vyrobený DAC s obrovskou dynamikou, množstvom detailov a teplým príjemným zafarbením. Keď som ho počúval, namiesto hi-fi artefaktov som sa sústredil na hudbu. Jeho cena je pozoruhodne nízka. Keby som mal utratiť 3 000 dolárov za DAC, PrimaLuna Evo 100 by bol na vrchole môjho najužšieho zoznamu

«PrimaLuna EVO 100 Tube DAC, je trhákom a hudobným triumfom, preskočí desiatky DAC, aby prakticky dosiahol stav-of-the-art definície za viac ako rozumnú cenu. Táto elektrónková nádhera, ktorá bola postavená ako produkt dedičstva, vám prinesie celoživotný pôžitok zo všetkých digitálnych zdrojov, ktoré si dokážete predstaviť.​»

«S PrimaLuna EVO 100 DAC je technológia rýchlo zabudnutá a dôraz sa presúva na hranie a na hudbu. Bez ohľadu na cenové rozpätie, máva technológia občas navrch a ponuka možnosti, ako sú rôzne filtre, DSD, MQA, analógové vstupy, ovládanie hlasitosti atď. má vyššiu prioritu, aby zapôsobila na nerozhodného alebo menej skúseného kupujúceho. To je niečo, k čomu sa PrimaLuna nikdy neznížila.Tu záleží len a len na hudbe samotnej. EVO 100 DAC hrá s veľkým potešením veľa hodín.Som zvyknutý na túto značku, ktorá funguje bez akýchkoľvek porúch, poznám jej povesť a tak to zostane aj poďalšie dlhé roky. Tento DAC môže podľa môjho názoru hrať v najvyššej triede a určite bude vítaným doplnkom pre majiteľov zosilňovačov PrimaLuna a pre všetkých ostatných sa môže stať prvým produktom PrimaLuna v domácnosti. S takou kvalitou podania určite nebude posledným.»

«Tento DAC ponúka jednoznačne zvuk s charakterom lámp, jednoznačne zvuk" analógový ", ale taký,ktorý nie je prehnaný. Jeho "lampovost" znamená predovšetkým teplo a hladkosť zvuku, jeho dôraznosť je zaokrúhlená iba minimálne, tak aby nedošlo k nežiaducemu zmäkčenie a na druhej strane, aby boli vyhladené všetky nežiaduce elementy, ktoré občas v digitále prekážajú, čiže drsnosť a pichľavé výšky.Veľký význam konštruktéri prisúdili nielen príjemnému podanie farieb, ale aj tomu, aby získali potrebnú údernosť, znelosť a dôraz. Kombinácia všetkých týchto vlastností prináša vo výsledku určitú zvukovú "ušľachtilosť". Napr. nahrávky ECM, Blue Note alebo Hi-Res formáty nám "vstúpia" do hlavy tak, ako sa nám to ešte nestalo. A na zobrazenie zvukovej scény, ako ju vedia podať EVO 100, môžu byť konštruktéri obzvlášť pyšní. Je dostatočne široká, hlboká a má prirodzený rozmach.Výsledné zvukové podanie prevodníka EVO 100 má istú mágiu, je vťahujúci a zaujímavý. Rovnako dobre potom na ňom znejú nahrávky z transportu CD, ako aj Flac vo vysokom rozlíšení. Ak si kúpime dostatočne kvalitný transport, dostávame zvuk, s ktorým budeme spokojní dlhé roky. »


Príďte si vypočuť

PrimaLuna EVO 100 Tube DAC si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

PrimaLuna EVO 100 Tube DAC

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty