PrimaLuna EVO 300 Tube Integrated Amplifier

Model EVO 300 Tube Integrated Amplifier PrimaLuna®
od 4 875,00 €
Pre zanietených nadšencov pokračuje PrimaLuna s EVO300 v tradícii používateľsky nastaviteľných zosilňovačov ktoré sú ódou na tradičné elektrónky - ale s modernými prekvapeniami. Máte nejaké klasické rockové albumy, ktoré ste veľmi milovali, ale už niekoľko rokov ležia zabudnuté na polici? Čo tak jazzové, alebo klasické nahrávky zo 60-tych rokov? Každý audiofil má albumy, ktoré si častokrát púšťal, ale prestal pretože v súčasnej dobe sú drsné, zastreté bez detailu alebo ostré. Existuje riešenie.
Novinka
Doprava zadarmo
Odporúčame
PrimaLuna EVO 300 Tube Integrated Amplifier
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Čierne prevedenie
Cena za kus
4 062,50 €20.00%4 875,00 €
Strieborné prevedenie
Cena za kus
4 062,50 €20.00%4 875,00 €

Triodové a Single Ended Triode (SET) zosilňovače sú populárne pre ich teplejšie, plnší zvukový charakter. Ale triódové zosilňovače majú svoje obmedzenia.  Ultra-lineárny režim má viac rozšírenia v hornej aj spodnej časti hudobného spektra, nehovoriac o vyššom výkone. Majú väčší „drive“ s väčším rozdielom medzi svetlou a tmavou, rovnako medzi hlasnou a jemnou častou spektra. Najlepšou možnosťou je mať triodový aj ultra-lineárny režim.  Inžinieri spoločnosti PrimaLuna v Holandsku navrhli dômyselný obvod, ktorý vám umožní prejsť z triody na ultra-lineárny režim stlačením tlačidla na dodanom diaľkovom ovládači . Nie je potrebné vstať a vypnúť zosilňovač. Urobte si okamžité porovnanie pri počúvaní a výbere toho, čo sa vám najviac páči pre danú skladbu alebo album. Triódový / Ultralineárny prepínač. Dovoľuje automaticky prepnúť výkonové elektrónky počas prevádzky. 

Ručne letované technológiou point –to- point za použitia kabeláže s rovnakou, alebo ešte lepšou zručnosťou ako akýkoľvek iný produkt v akejkoľvek cenovej kategórii. Modely EVO 300 a EVO 400 používajú švajčiarsky, strieborný, bezkyslíkatý kábel s dlhými kryštálmi (OCC) a teflónovým dielektrikom v kritickej signálovej dráhe pre lepšiu rýchlosť signálu a zvýšenú jasnosť.​

EVO 300 a EVO 400 používajú tri 12AU7 elektrónky na kanál. Výsledkom je nižšie skreslenie a väčšia šírka pásma. Viac info .  Navyše,12AU7 to boli vždy populárne elektrónky. Na trhu sú v súčastnosti k dispozícii desiatky tisíc kusov new-old-stock 12AU7 z najväčších tovární ako sú Telefunken, Mullard, Amperex, CIFTA Siemens a ďalšie. Vďaka tomu možete "vydolovať" aj posledné percento perfektného tonálneho vyváženia podľa svojho gusta.​

Zákazkové výstupné transformátory  navrhnuté v spojení s jedným z najprestížnejších  dizajnérov transformátorov v USA - zapuzdrené, masívne výstupné transformátory sú vinuté dovnútra pre čo najnižší šum. Tieto vysoko účinné transformátory dovoľujú preniesť neskutočné detaily od vrchu až po najnižšie polohy, znižujú výstupnú impedanciu a poskytujú zosilňovaču väčšiu kontrolu nad reproduktormi s rozličnou impedanciou, Výstupné transformátory sú najdôležitejšou súčasťou každého elektrónkového zosilňovača . Určujú, aké nízke basy dokážu preniesť to isté platí aj o výškach. 250 wattov výkonu nebude mať žiadne horné ani spodné rozšírenie, ak výstupné transformátory nedokážu preniesť dostatočnú šírku pásma . Používame nižšiu energiu na predĺženie životnosti elektrónok a dostatočnú šírku pásma, aby sme vám poskytli kompletné rozlíšenie. Transformátory sú najdrahšími komponentmi v zosilňovači, takže výrobcovia šetria peniaze použitím „off the police“ jednotiek dostupných na trhu.  .Keramické objímky pre elektrónky; ALPS regulátor hlasitosti; DuRoch kondenzátory, Takman rezistory super-fast Philips usmerňovacie diódy; veľké pozlátené WBT reproduktorové terminály (všetky reprosvorky majú plný hriadeľ, bez diery, pre lepšiu vodivosť, lepšiu zvukovú kvalitu a vyššiu spoľahlivosť, možnosť pripojenia banánikov alebo vidličiek); masívne zlatom plátované vstupné RCA konektory.Plne odvetrané šasy vyrobené z masívnej kalibrovanej ocele je pokryté 5 vrstvami ručne lešteného laku . 

AC Offset Killer obvody. Tieto filtračné obvody znižujú hluk napájacích toroidných transformátorov, čo vedie k zníženiu skreslenia a celkovo temnejšiemu podaniu pozadia v nahrávke. DC killer (zabraňuje prieniku jednosmernej zložky do transformatora - zabranuje mechanickému bruneniu). Celý obvod sa nachádza na samostatnej doske hneď pri vstupe napájania pre maximálnu účinnosť. 

AdaptiveAutobias je technológia vyvinutá exkluzívne pre  produkty PrimaLuna, tento obvod monitoruje a prispôsobuje bias automaticky. Každá elektrónka je týmto systémom nezávisle monitorovaná aby pracovala v najefektívnejšom operačnom rozmedzí, redukuje údržbu a pri zvyšujúcom sa výkone dramaticky znižuje skreslenie.  Adaptívne AutoBias PrimaLuna  je skutočná,  inteligentná technológia, ktorá  využíva rad senzorov na monitorovanie elektrónok a umožňuje bezproblémové nastavenie v reálnom čase . Adaptívne AutoBias tiež poskytuje bezkonkurenčnú flexibilitu  tým, že umožňuje použitie takmer akejkoľvek elektrónky na súčasnom trhu. Má dokonca bias prepínač jemného doladenia pre typy  EL-34 a KT88 / KT120 / KT150.

BTI™ znamená "indikáciu vadnej elektrónky " na skrinke sa pred každou výkonovou elektrónkou nachádza malá LED dióda, ktorá sa rozsvieti ak sa elektrónka pokazí. Tieto obvody pracujú v súčinnosti s novým Adaptive Auto - Bias obvodom.

SoftStart™ obvod  nastaví komponent a elektrónku jemným spustením po každom zapnutí. Tým sa predlžuje životnosť citlivých komponentov, plus  redukuje možnosť zlyhania po tepelnom šoku.

EVO 300 je kompatibilný s výkonovými elektrónkami  6L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120, KT150 vďaka tomu si môžete výsledný zvukový charakter zosilňovača prispôsobiť plne vašim požiadavkám.

Výstup pre slúchadlá. Ak máte vynikajúci zosilňovač so špičkovými výstupnými transformátormi dá sa logicky použiť na napájanie slúchadiel jednoduchým vydelením výstupného výkonu priamo z výstupných transformátorov. To je presne to čo väčšina elektrónkových slúchadlových zosilňovačov robí. Porovnajte EVO 200 s najlepšími slúchadlovými zosilňovačmi na svete a uvidíte čo máme na mysli.

Vstup pre domáce kino Pass Thruu. Zahŕňa premosťovací obvod, ktorý kompletne obchádza predzosilňovaciu sekciu, tým pádom nevnáša do signálu nežiaduci šum a zafarbenie.

Jednoducho a rýchlo odnímateľná elektrónková ochranná klietka, 5 vstupov, 1 vstup Home Theater , Výstup pre subwoofer, Diaľkové ovládanie.

Technické špecifikácie 

 • Model EVO 300 elektrónky: EL34 / KT88 / KT120 / KT150
 • Výkon Ultralinear : 42  / 43 / 45 / 48 W na kanál
 • Výkon Trioda: 24 / 25 / 27 / 30,5 W na kanál
 • Frekvenčný rozsah: 10Hz - 50 kHz +/- 1 dB  -  8Hz-75kHz +/- 3dB  
 • Skreslenie THD s AABB: 0,2% @ 1W; menej ako 1% pri plnom výkone 
 • Odstup signál šum: 86 / 87 / 87 / 87 dB 
 • Vstupná impedancia: 100 kOhm 
 • Vstupná citlivosť: 270 / 285 / 290 /30 mV 
 • Maximálny zisk: 36,5 / 36,7 / 36,8 / 36,9 dB 
 • Váha: 31 Kg 
 • Rozmery: 405 mm x 385 mm x 205 mm (HxŠxV) 
 • Výstupy: 4 & 8  Ω  termináty, 
 • Slúchatkový vystup, vystup pre subwoofer
 • Elektrónky: 4 x EL-34, 6 x 12AU7​ 
 • Diaľkové ovládanie​
Recenzie a ocenenia
 


«Pre zanietených nadšencov pokračuje PrimaLuna s EVO300 v tradícii používateľsky nastaviteľných zosilňovačov ktoré sú ódou na tradičné elektrónky - ale s modernými prekvapeniami. “ „Zistil som, že PrimaLuna EVO 300 je vstupenkou pre ostrieľaných audiofilov a s rozpočtom menej ako 4 000 libier a nebudete nijako obmedzovaní.Je radosť ho používať, najmä ak máte vôľu a zručnosť vyskúšať rôzne typy elektrónok a (podobne ako ja) sa baviť diaľkovým prepínaním režimov ultralinear / trioda. Fantastickou správou je že zvuk uspokojí každého, kto miluje vintage elektrónkové prístroje, ale nechce riskovať 40 rokov staré obvody. Je to triumf! »

«Známy úvod Shine On You Crazy Diamond zaplnila miestnosť. Nádherné syntetizátory Ricka Wrighta, ku ktorým sa pridala aj prenikavá gitara Davida Gilmoura. Vokál sa realisticky premieta do miestnosti a vytvára veľmi širokú a hlbokú zvukovú kulisu v hudbe.

Pri hraní rôznych vinylov hodiny počúvania ubiehali veľmi rýchlo a ja som si uvedomil, aký hlboko hudobný zážitok som si užíval.

Tiež by ma zaujímalo, ako zosilňovače znejú slúchadlami, tak som zapojil svoje Audioquest Nighthawks s uzavretým dizajnom ktoré som dlho nepočúval, ale ktorých zvuk ma skutočne baví. Kde je lepšie začať ako Dark Side Of The Moon na SACD? Nie som žiadny obvyklý používateľ slúchadiel, takže som zabudol, aký intenzívny posluchový zážitok to môže byť: miestnosť tmavla a oči boli zatvorené, bol som úplne ponorený. Neexistoval žiadny šum v pozadí, iba magický hudobný zážitok.

A tu je ďalší subjektívny dôvod milovať tento zosilňovač: 10 žiariacich elektrónok vyzerá fantasticky.Je to úžasná moderná implementácia technológie dvadsiateho storočia s kvalitou a zvukovou príťažlivosťou a nesmiernym úspechom.»

«V PrimaLuna som na Audio Show opäť našiel to, čo ma pred toľkými rokmi uchvátilo - nadpriemerná muzikálnosť. A aj keď EVO 300 nie je šampiónom neutrality, bude pre neho veľmi ťažké nájsť v porovnateľnej cene dôstojného rivala. Nielen kvôli jeho zvuku - vyspelému, priestrannému a farebnému - ale aj vďaka početným možnostiam konfigurácie čo predpokladám, väčšina kupujúcich tohto holandského zosilňovača bude chcieť využiť.»

«PrimaLuna EVO 300 je precízne navrhnutý elektrónkový zosilňovač, ktorý je štandardne dodávaný s výkonovými elektrónkami EL34. Poskytuje 40 wattov v ultra-lineárnom režime, má presné basy a plnorozsahový,energický zvuk a navyše sú známe elektrónkami s vysokou svietivosťou. Od všetkých v kancelárii dostal veľký palec hore.Skvele znejúci zosilňovač, ktorý vás udrží pri počúvaní hudby. »

 • OUTSTANDING – patrí medzi najlepšie
 • VERDIKT: Skvelý zvuk z klasicky nakonfigurovaného 40 W zosilňovača .Pútavý.
 • PRE: kvalita konštrukcie, automatické predpätie - výstražné LED diódy 
 • PROTI: veľmi ťažký, bez XLR vstupu
Recenzie predchádzajúcich modelov DiaLogue ONE / TWO / Premium ktorých je EVO300 priamym nástupcom.

«PrimaLuna Dialogue Premium si hneď získa vašu pozornosť a prinesie vám vzrušujúci a očarujúci výkon za neobyčajne nízku cenu v porovnaní s tým, čo získavate. Je to produkt ktorý vzbudzuje dôveru v spoľahlivosť a produkuje nádhernú hudbu, ktorá uľahčuje moje vrelé odporúčanie. »

 • Dean Seislove, Positive Feedback, 

«DiaLogue Premium bude snom, ktorý sa stal skutočnosťou pre každého komu sú blízke výstupné elektrónky. Ale nepreháňajme t o – a možno vašim prvým riešením bude náhrada EL 34. Som si istý že by som mohol zmeniť akustické črty napríklad s KT66 alebo KT77. Váš PrimaLuna díler už pravdepodobne myslel na túto skutočnosť. Myslím že PrimaLuna DiaLogue Premium je jeden skvelý zosilňovač. Mohol by som s ním veľmi jednoducho žiť a minúť všetky moje extra prachy na digitálne sťahovanie v Cloud. Na rozdiel od mnohých “volovín” z testov a odporúčaní v Stereophile a všade inde, tento zosilňovač stojí pevne na zemi.» 

 • Sam Tellig, Stereophile USA

«PrimaLuna DiaLogue Premium vytvorila víťazný argument pre integrované zosilnenie zvuku.Pridajte reproduktory a CD prehrávač a máte vlastný high-end systém, kvôli ktorému nemusíte vylúpiť banku.  Zdvíha latku, pretože prichádza s užívateľsky priateľským prostredím a prevádzkovou flexibilitou.  Je to čisté elektrónkové potešenie, keďže nemusíte riešiť žiadne problémy prepínaním s biasom. Tento DiaLogue Premium je skvele navrhnutý a skonštruovaný. A čo je najlepšie, nemusí sa hanbiť ani pred stereo zosilňovačmi ktoré stoja trikrát viac. Momentálne je mojím meradlom v kategórii integrovaných elektrónkových zosilňovačov.»

 • Dick Olsner, The Absolute Sound USA

«Kto som, že som si dovolil otestovať PrimaLuna DiaLogue Premium Integrovaný zosilňovač osadený elektrónkami KT120 ? Ja môžem len zhrnúť svoje poznatky po vypočutí rôznych nastavení.  V krátkosti: ak by som nevlastnil výkonné Audia Flight zosilňovače, PrimaLuna DiaLogue Premium by bol na vrchole môjho nákupného zoznamu. Ja ho bezvýhradne odporúčam ! V minulosti som vlastnil PrimaLuna produkty a viacerí moji priatelia vlastnia PrimaLuna produkty celé roky takže viem aké sú spoľahlivé a koľko opatrení bolo prijatých kvôli optimalizácii životnosti elektrónok. Toto je doteraz najlepší PrimaLuna integrovaný zosilňovač ktorý som s potešením testoval. Odporúčam ho pre akýkoľvek typ hudby či už je to džez, populárna alebo vážna hudba. Či to je Big Band, populárny umelec alebo sólista sprevádzaný veľkým orchestrom, zosilňovač DiaLogue Premium reprodukuje všetko s ľahkosťou. Tento zosilňovač  je jednoducho hitom.»

 • Kompletný test: http://www.the-ear.net/review-hardware/primaluna-dialogue-premium-valve-amplifier

« Prvý produkt z výkonnejšej línie elektrónkových komponentov je skutočne vynikajúci DiaLogue Two. Pracuje len na 38 Watoch v ultralineárnom móde, znie skutočne  oveľa intenzívnejšie  vďaka jeho výstupným  transformátorom, ale vyžadujú reproduktory prinajmenšom primerane výkonné. Triódové prepínanie na diaľkovom ovládači a bypass mód domáceho kina sú vítanými doplnkami. »

 • THE 2012 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
 • THE 2011 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
 • THE 2010 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
 • THE 2009 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
 • THE 2008 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
 • THE 2007 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA

Príďte si vypočuť

PrimaLuna EVO 300 Tube Integrated Amplifier si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

PrimaLuna EVO 300 Tube Integrated Amplifier

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty