PrimaLuna EVO 200 Tube Integrated Amplifier

Model EVO 200 Tube Integrated Amplifier PrimaLuna
od 2975.00 €
Dostupné iba na predajni
Premýšľate o kúpe zosilňovača pretože má dobré recenzie? Každý výrobok bez ohľadu na cenu môže získať dobré ohodnotenie. Tak ako zistíte či je jednoducho dobrý, alebo je world-class? Jediným správnym vodítkom je, ak recenzent časopisu míňa svoje vlastné peniaze na to, aby si ho kúpil pre seba! Mnoho recenzentov to urobilo aj vďaka tomu, že každý PrimaLuna zosilňovač je v Stereophile zaradený do triedy A . Trieda A je definovaná ako "najlepší dosiahnuteľný zvuk komponentov rovnakej kategórie, za takmer akúkoľvek cenu" Porovnajte konštrukciu PrimaLuna s akoukoľvek inou značkou za akúkoľvek cenu. Budete sa diviť.
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Čierne prevedenie
Cena za kus
September 20192479.17 €20.00%2975.00 €
Strieborné prevedenie
Cena za kus
September 20192479.17 €20.00%2975.00 €

Ručne letované technológiou point –to- point za použitia kabeláže s rovnakou, alebo ešte lepšou zručnosťou ako akýkoľvek iný produkt v akejkoľvek cenovej kategórii.

Predzosilňovacia sústava obvodov optimalizovaná pre používanie dvoch 12AU7 elektrónok na každý kanál.  S vylepšenými transformátormi produkujú nižšie skreslenie. Navyše,12AU7 to boli vždy populárne elektrónky. Na trhu sú v súčastnosti k dispozícii desiatky tisíc kusov new-old-stock 12AU7 z najväčších tovární ako sú Telefunken, Mullard, Amperex, CIFTA Siemens a ďalšie. Vďaka tomu možete "vydolovať" aj posledné percento perfektného tonálneho vyváženia podľa svojho gusta.

Zákazkové výstupné transformátory  navrhnuté v spojení s jedným z najprestížnejších  dizajnérov transformátorov v USA - zapuzdrené, masívne výstupné transformátory sú vinuté dovnútra pre čo najnižší šum. Tieto vysoko účinné transformátory dovoľujú preniesť neskutočné detaily od vrchu až po najnižšie polohy, znižujú výstupnú impedanciu a poskytujú zosilňovaču väčšiu kontrolu nad reproduktormi s rozličnou impedanciou, Výstupné transformátory sú najdôležitejšou súčasťou každého elektrónkového zosilňovača . Určujú, aké nízke basy dokážu preniesť to isté platí aj o výškach. 250 wattov výkonu nebude mať žiadne horné ani spodné rozšírenie, ak výstupné transformátory nedokážu preniesť dostatočnú šírku pásma . Používame nižšiu energiu na predĺženie životnosti elektrónok a dostatočnú šírku pásma, aby sme vám poskytli kompletné rozlíšenie. Transformátory sú najdrahšími komponentmi v zosilňovači, takže výrobcovia šetria peniaze použitím „off the police“ jednotiek dostupných na trhu.  .

Keramické objímky pre elektrónky; ALPS regulátor hlasitosti; Nichicon a Solen kondenzátory; super-fast Philips usmerňovacie diódy; veľké pozlátené WBT reproduktorové terminály (všetky reprosvorky majú plný hriadeľ, bez diery, pre lepšiu vodivosť, lepšiu zvukovú kvalitu a vyššiu spoľahlivosť, možnosť pripojenia banánikov alebo vidličiek); masívne zlatom plátované vstupné RCA konektory.Plne odvetrané šasy vyrobené z masívnej kalibrovanej ocele je pokryté 5 vrstvami ručne lešteného laku . 

SoftStart™ obvod  nastaví komponent a elektrónku jemným spustením po každom zapnutí. Tým sa predlžuje životnosť citlivých komponentov, plus  redukuje možnosť zlyhania po tepelnom šoku.

 AdaptiveAutobias je technológia vyvinutá exkluzívne pre  produkty PrimaLuna, tento obvod monitoruje a prispôsobuje bias automaticky. Každá elektrónka je týmto systémom nezávisle monitorovaná aby pracovala v najefektívnejšom operačnom rozmedzí, redukuje údržbu a pri zvyšujúcom sa výkone dramaticky znižuje skreslenie.  Adaptívne AutoBias PrimaLuna  je skutočná,  inteligentná technológia, ktorá  využíva rad senzorov na monitorovanie elektrónok a umožňuje bezproblémové nastavenie v reálnom čase .

BTI™ znamená "indikáciu vadnej elektrónky " na skrinke sa pred každou výkonovou elektrónkou nachádza malá LED dióda, ktorá sa rozsvieti ak sa elektrónka pokazí. Tieto obvody pracujú v súčinnosti s Adaptive Auto - Bias obvodom.

EVO 200 zosilňovač je vybavený EL- 34/KT-88 bias prepínačom. To znamená, že pri prepnutí jedného spínača si môžete vybrať optimálny Bias pre EL34 alebo KT88 elektrónky. PTP™ obvody prinášajú ochranu napájacieho transformátora. Keď dôjde k prehriatiu napájacieho transformátora kvôli presýteniu, alebo určitému problému v jednotke, interný termálny spínač preruší primárne obvody a a nechá jednotku vychladnúť pred tým, než dôjde k poškodeniu. Keď dôjde k vychladeniu, kontakt bude znovu obnovený a ak nič nie je poškodené, zosilňovač začne znova korektne pracovať.  OTP™  obvody prinášajú ochranu výstupných transformátorov. Obvod chráni výstupné transformátory v prípade masívneho zlyhania elektrónok alebo užívateľskej chyby. 

EVO 200 je kompatibilný s výkonovými elektrónkami  6L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120, KT150 vďaka tomu si môžete výsledný zvukový charakter zosilňovača prispôsobiť plne vašim požiadavkám.

Výstup pre slúchadlá. Ak máte vynikajúci zosilňovač so špičkovými výstupnými transformátormi dá sa logicky použiť na napájanie slúchadiel jednoduchým vydelením výstupného výkonu priamo z výstupných transformátorov. To je presne to čo väčšina elektrónkových slúchadlových zosilňovačov robí. Porovnajte EVO 200 s najlepšími slúchadlovými zosilňovačmi na svete a uvidíte čo máme na mysli.

Vstup pre domáce kino Pass Thruu. Zahŕňa premosťovací obvod, ktorý kompletne obchádza predzosilňovaciu sekciu, tým pádom nevnáša do signálu nežiaduci šum a zafarbenie.

Jednoducho a rýchlo odnímateľná elektrónková ochranná klietka, 4 vstupy, 1 vstup Home Theater , Diaľkové ovládanie.

Technické špecifikácie:

 • Výkon: 2 x 44 W /  8 Ω (EL34 ) 
 • Frekvenčný rozsah: 10Hz - 65 kHz +/- 1 dB  - 9Hz-95Hz +/- 3dB  
 • Skreslenie THD s AABB: 0,2% @ 1W; menej ako 1% pri plnom výkone 
 • Odstup signál šum: 95 dB 
 • Vstupná impedancia: 65 kOhm 
 • Vstupná citlivosť: 275 mV 
 • Maximálny zisk: 35 dB 
 • Váha: 24 Kg 
 • Rozmery: 577mm x 468 mm x 315 mm (HxŠxV) 
 • Výstupy: 4 & 8  Ω  termináty, 
 • Slúchatkový vystup 
 • Elektrónky: 4 x EL-34, 4 x 12AU7​ 
 • Diaľkové ovládanie