PrimaLuna EVO 100 Tube Integrated Amplifier

Model EVO 100 Tube Integrated Amplifier PrimaLuna
od 2450.00 €
Dostupné iba na predajni
Pôvodné PrimaLuna, integrované zosilňovače ProLogue One a Two dosiahli kultový status a stali sa zberateľskou raritou ktorá sa v nadchádzajúcich rokoch nepochybne stane ikonickým produktom. Niektorí idú tak ďaleko, že ich nazývajú "Marantzom 8B našej doby". Multi-oceňovaný ProLouge ONE bol v doporučenom systéme s názvom "Tube Nirvana" časopisu The Absolute Sound od recenzenta Roberta Harleya. Art Dudley pre Stereophile napísal " Vitálne, skutočné a oduševnené ...odporúčame." Legendárnym sa stal výrok od Jeffa Dorgaya pre časopis The Absolute Sound "Dosť o tom ako to vyzerá a pracuje, chcete vedieť ako to znie? Skurvene dobre, presne takto to znie." EVO 100 je EVOlúciou týchto produktov a privedie Vás do sveta nádherného zvuku elektrónok s prvotriednou kvalitou, spoľahlivosťou, technikou a ovládaním.
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierne
Cena za kus
September 20192041.67 €20.00%2450.00 €
Prevedenie strieborné
Cena za kus
September 20192041.67 €20.00%2450.00 €

EVO 100 Integrovaný Zosilňovač je najnovšiu verziu originálnych prvých členov našej rodiny cenovo dostupných, vysokokvalitných elektrónkových produktov.  Dizajnéri a konštruktéri zariadení PrimaLuna majú dlhodobú skúsenosť v oblasti High-End audia.


Ručne letované technológiou point –to- point za použitia kabeláže s rovnakou, alebo ešte lepšou zručnosťou ako akýkoľvek iný produkt v akejkoľvek cenovej kategórii.Luxusné časti ktoré zahrňujú toroidný napájací transformátor; Zákazkové výstupné transformátory  navrhnuté v spojení s jedným z najprestížnejších  dizajnérov transformátorov v USA - zapuzdrené výstupné transformátory pre čo najnižší šum. Tieto vysoko účinné transformátory dovoľujú preniesť neskutočné detaily od vrchu až po najnižšie polohy, znižujú výstupnú impedanciu a poskytujú zosilňovaču väčšiu kontrolu nad reproduktormi s rozličnou impedanciou, keramické objímky pre elektrónky; ALPS regulátor hlasitosti; Nichicon a Solen kondenzátory; super-fast Philips usmerňovacie diódy; veľké pozlátené WBT reproduktorové terminály (všetky reprosvorky majú plný hriadeľ, bez diery, pre lepšiu vodivosť, lepšiu zvukovú kvalitu a vyššiu spoľahlivosť, možnosť pripojenia banánikov alebo vidličiek); masívne zlatom plátované vstupné RCA konektory.
Plne odvetrané šasy vyrobené z masívnej kalibrovanej ocele je pokryté 5 vrstvami ručne lešteného laku . SoftStart™ obvod  nastaví komponent a elektrónku jemným spustením po každom zapnutí. Tým sa predlžuje životnosť citlivých komponentov, plus  redukuje možnosť zlyhania po tepelnom šoku.


Nová generácia AdaptiveAutobias. AdaptiveAutobias je technológia vyvinutá exkluzívne pre  produkty PrimaLuna, tento obvod monitoruje a prispôsobuje bias automaticky. Každá elektrónka je týmto systémom nezávisle monitorovaná aby pracovala v najefektívnejšom operačnom rozmedzí, redukuje údržbu a pri zvyšujúcom sa výkone dramaticky znižuje skreslenie.  Adaptívne AutoBias PrimaLuna  je skutočná,  inteligentná technológia, ktorá  využíva rad senzorov na monitorovanie elektróniek a umožňuje bezproblémové nastavenie v reálnom čase .


EVO 100-1 zosilňovač je vybavený EL- 34/KT-88 bias prepínačom. To znamená, že pri prepnutí jedného spínača si môžete vybrať optimálny Bias pre EL34 alebo KT88 elektrónky. PTP™ obvody prinášajú ochranu napájacieho transformátora. Keď dôjde k prehriatiu napájacieho transformátora kvôli presýteniu, alebo určitému problému v jednotke, interný termálny spínač preruší primárne obvody a a nechá jednotku vychladnúť pred tým, než dôjde k poškodeniu. Keď dôjde k vychladeniu, kontakt bude znovu obnovený a ak nič nie je poškodené, zosilňovač začne znova korektne pracovať.  OTP™  obvody prinášajú ochranu výstupných transformátorov. Obvod chráni výstupné transformátory v prípade masívneho zlyhania elektrónok alebo užívateľskej chyby. 

BTI™ znamená "indikáciu vadnej elektrónky " na čelnom panely sa rozsvieti LED dióda na červeno ak sa elektrónka pokazí a odpojí sa vysoko napätový napájací zdroj.. Tieto obvody pracujú v súčinnosti s Adaptive Auto - Bias obvodom.

EVO 100-1 je kompatibilný s výkonovými elektrónkami  6L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120 (EVO 100-1 nie je kompatibilný s KT150) vďaka tomu si môžete výsledný zvukový charakter zosilňovača prispôsobiť plne vašim požiadavkám.

Výstup pre slúchadlá. Ak máte vynikajúci zosilňovač so špičkovými výstupnými transformátormi dá sa logicky použiť na napájanie slúchadiel jednoduchým vydelením výstupného výkonu priamo z výstupných transformátorov. To je presne to čo väčšina elektrónkových slúchadlových zosilňovačov robí. Porovnajte EVO 100-1 s najlepšími slúchadlovými zosilňovačmi na svete a uvidíte čo máme na mysli.

Jednoducho a rýchlo odnímateľná elektrónková ochranná klietka, 4 vstupy, Diaľkové ovládanie.

Technické špecifikácie:

 • Výkon: 2 x 40 W/8 Ω na  kanál (EL34 )
 • Frekvenčný rozsah: 10Hz - 32 kHz +/- 1 dB  - 10Hz-75Hz +/- 3dB 
 • Skreslenie THD s AABB: 0,25% @ 1W; menej ako 1% pri plnom výkone
 • Odstup signál šum: 90 dB
 • Vstupná impedancia: 65 kOhm
 • Vstupná citlivosť: 260 mV
 • Maximálny zisk: 37 dB
 • Váha: 18 Kg
 • Rozmery: 405mm x 280mm x 190mm (HxŠxV)
 • Výstupy: 4 & 8  Ω  termináty, Slúchatkový vystup
 • Elektrónky: 4 x EL-34, 2 x 12AX7, 2 x 12AU7​
 • Diaľkové ovládanie