PrimaLuna EVO 100 Tube Integrated Amplifier

Model EVO 100 Tube Integrated Amplifier PrimaLuna®
od 2 875,00 €
Pôvodné PrimaLuna, integrované zosilňovače ProLogue One a Two dosiahli kultový status a stali sa zberateľskou raritou ktorá sa v nadchádzajúcich rokoch nepochybne stane ikonickým produktom. Niektorí idú tak ďaleko, že ich nazývajú "Marantzom 8B našej doby". Multi-oceňovaný ProLouge ONE bol v doporučenom systéme s názvom "Tube Nirvana" časopisu The Absolute Sound od recenzenta Roberta Harleya. Art Dudley pre Stereophile napísal " Vitálne, skutočné a oduševnené ...odporúčame." Legendárnym sa stal výrok od Jeffa Dorgaya pre časopis The Absolute Sound "Dosť o tom ako to vyzerá a pracuje, chcete vedieť ako to znie? Skurvene dobre, presne takto to znie." EVO 100 je EVOlúciou týchto produktov a privedie Vás do sveta nádherného zvuku elektrónok s prvotriednou kvalitou, spoľahlivosťou, technikou a ovládaním.
Doprava zadarmo
Odporúčame
PrimaLuna EVO 100 Tube Integrated Amplifier
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierne
Cena za kus
Skladom2 395,83 €20.00%2 875,00 €
Prevedenie strieborné
Cena za kus
Skladom2 395,83 €20.00%2 875,00 €

EVO 100 Integrovaný Zosilňovač je najnovšiu verziu originálnych prvých členov našej rodiny cenovo dostupných, vysokokvalitných elektrónkových produktov.  Dizajnéri a konštruktéri zariadení PrimaLuna majú dlhodobú skúsenosť v oblasti High-End audia.


Ručne letované technológiou point –to- point za použitia kabeláže s rovnakou, alebo ešte lepšou zručnosťou ako akýkoľvek iný produkt v akejkoľvek cenovej kategórii.Luxusné časti ktoré zahrňujú toroidný napájací transformátor; Zákazkové výstupné transformátory  navrhnuté v spojení s jedným z najprestížnejších  dizajnérov transformátorov v USA - zapuzdrené výstupné transformátory pre čo najnižší šum. Tieto vysoko účinné transformátory dovoľujú preniesť neskutočné detaily od vrchu až po najnižšie polohy, znižujú výstupnú impedanciu a poskytujú zosilňovaču väčšiu kontrolu nad reproduktormi s rozličnou impedanciou, keramické objímky pre elektrónky; ALPS regulátor hlasitosti; Nichicon a Solen kondenzátory; super-fast Philips usmerňovacie diódy; veľké pozlátené WBT reproduktorové terminály (všetky reprosvorky majú plný hriadeľ, bez diery, pre lepšiu vodivosť, lepšiu zvukovú kvalitu a vyššiu spoľahlivosť, možnosť pripojenia banánikov alebo vidličiek); masívne zlatom plátované vstupné RCA konektory.
Plne odvetrané šasy vyrobené z masívnej kalibrovanej ocele je pokryté 5 vrstvami ručne lešteného laku . SoftStart™ obvod  nastaví komponent a elektrónku jemným spustením po každom zapnutí. Tým sa predlžuje životnosť citlivých komponentov, plus  redukuje možnosť zlyhania po tepelnom šoku.


Nová generácia AdaptiveAutobias. AdaptiveAutobias je technológia vyvinutá exkluzívne pre  produkty PrimaLuna, tento obvod monitoruje a prispôsobuje bias automaticky. Každá elektrónka je týmto systémom nezávisle monitorovaná aby pracovala v najefektívnejšom operačnom rozmedzí, redukuje údržbu a pri zvyšujúcom sa výkone dramaticky znižuje skreslenie.  Adaptívne AutoBias PrimaLuna  je skutočná,  inteligentná technológia, ktorá  využíva rad senzorov na monitorovanie elektróniek a umožňuje bezproblémové nastavenie v reálnom čase .


EVO 100-1 zosilňovač je vybavený EL- 34/KT-88 bias prepínačom. To znamená, že pri prepnutí jedného spínača si môžete vybrať optimálny Bias pre EL34 alebo KT88 elektrónky. PTP™ obvody prinášajú ochranu napájacieho transformátora. Keď dôjde k prehriatiu napájacieho transformátora kvôli presýteniu, alebo určitému problému v jednotke, interný termálny spínač preruší primárne obvody a a nechá jednotku vychladnúť pred tým, než dôjde k poškodeniu. Keď dôjde k vychladeniu, kontakt bude znovu obnovený a ak nič nie je poškodené, zosilňovač začne znova korektne pracovať.  OTP™  obvody prinášajú ochranu výstupných transformátorov. Obvod chráni výstupné transformátory v prípade masívneho zlyhania elektrónok alebo užívateľskej chyby. 

BTI™ znamená "indikáciu vadnej elektrónky " na skrinke sa pred každou výkonovou elektrónkou nachádza malá LED dióda, ktorá sa rozsvieti ak sa elektrónka pokazí a odpojí sa vysoko napätový napájací zdroj.. Tieto obvody pracujú v súčinnosti s Adaptive Auto - Bias obvodom.

EVO 100-1 je kompatibilný s výkonovými elektrónkami  6L6G, 6L6GC, 7581A, EL34, EL37, 6550, KT66, KT77, KT88, KT90, KT120 (EVO 100-1 nie je kompatibilný s KT150) vďaka tomu si môžete výsledný zvukový charakter zosilňovača prispôsobiť plne vašim požiadavkám.

Výstup pre slúchadlá. Ak máte vynikajúci zosilňovač so špičkovými výstupnými transformátormi dá sa logicky použiť na napájanie slúchadiel jednoduchým vydelením výstupného výkonu priamo z výstupných transformátorov. To je presne to čo väčšina elektrónkových slúchadlových zosilňovačov robí. Porovnajte EVO 100-1 s najlepšími slúchadlovými zosilňovačmi na svete a uvidíte čo máme na mysli.

Jednoducho a rýchlo odnímateľná elektrónková ochranná klietka, 4 vstupy, Diaľkové ovládanie.

Kompletné info o použitých technológiách a životnosti elektrónok

Technické špecifikácie:

 • Výkon: 2 x 40 W/8 Ω na  kanál (EL34 )
 • Frekvenčný rozsah: 10Hz - 32 kHz +/- 1 dB  - 10Hz-75Hz +/- 3dB 
 • Skreslenie THD s AABB: 0,25% @ 1W; menej ako 1% pri plnom výkone
 • Odstup signál šum: 90 dB
 • Vstupná impedancia: 65 kOhm
 • Vstupná citlivosť: 260 mV
 • Maximálny zisk: 37 dB
 • Váha: 18 Kg
 • Rozmery: 405mm x 280mm x 190mm (HxŠxV)
 • Výstupy: 4 & 8  Ω  termináty, Slúchatkový vystup
 • Elektrónky: 4 x EL-34, 2 x 12AX7, 2 x 12AU7​
 • Diaľkové ovládanie
Recenzie a ocenenia

«PrimaLuna opäť vyrobila výnimočne cenovo dostupný zosilňovač, ktorý stavia na koncepcii, ktorú vyvinuli ako prvý pred takmer 20 rokmi. Zďaleka sa nejedná o úplne minimalistický prístup ako u prvých modelov, EVO 100 je moderný komponent s diaľkovým ovládaním, voliteľným gramofónovým stupňom a vstupom pre slúchadlá. Hoci cena nie je zanedbateľná, je faktom, že EVO 100 doslova nemá v tomto cenovom rozsahu konkurenciu, keďže elektrónkové zosilňovače tejto kvality stoja oveľa viac. A ak k tomu pripočítame infláciu cien za posledných 20rokov, dostaneme sa k rovnakému výsledku a k tejto sume. Keď to zoberieme do úvahy, PrimaLuna EVO 100 si zaslúži naše najvyššie odporúčania.»

«PrimaLuna EVO 100 je integrovaný zesilovač, který nás překvapil – jednak tím, jak dobrý sluchátkový výstup nabízí, jednak tím, jak tvárný je při prohazování výkonových elektronek, aniž by ale ztratil šmrnc, pohodu a šarmantní barevnost. Celkově jde o působivě dobrý, všestranně zábavný a milým způsobem hudbu zprostředkovávající přístroj, jehož hlavním mottem je pohoda, zábava a krása. Nabízí rozhodně víc, než je v dané cenové úrovni obvyklé a nabízí to způsobem, který stojí za to zažít. Velké upřímné doporučení.»

KLADY+ 

 • kvalita sluchátkového výstupu je skvělá
 • výrazný, plný a sytý zvuk
 • energie a autorita
 • výrazná proměnlivost charakteru s různými elektronkami (přičemž zvuk zůstává konstantně dobrý)
 • slušné množství vstupů a možnost přikoupení modulu phono
 • jednoduchost používání

ZÁPORY- 

 • možná můžete mít pocit, že za své peníze dostáváte poměrně malý zesilovač, ale to je tak všechno k výčitkám

«Tento zosilňovač je taký dobrý, že môžete začať s dvojicou lacných reproduktorov, časom ich zameniť za reproduktory v hodnote 5000 dolárov a nemáte pocit, že potrebujete lepší a výkonnejší zosilňovač. To je pridaná hodnota.Bez ohľadu na to, aký druh hudby vás baví, EVO 100 poskytne vynikajúci zvuk. Ak je to vaša prvá skúsenosť s elektrónkami, najmä ak ste začínali s komerčnejším prijímačom alebo zosilňovačom, pripravte sa na ohromenie. Aj keď produkty PrimaLuna prinášajú „za pár dolárov „ viac zábavy ako čokoľvek, čo sme vyskúšali, majú za sebou tiež 20 rokov výrobných skúseností a najlepšiu spoľahlivosť v odbore. Existujú aj ďalšie skvelé zosilňovače, ale nikto nevyrobí robustnejší zosilňovač ako PrimaLuna.Vďaka tomu, že je veľmi dobre navrhnutý a zostavený je EVO 100 nenáročný na elektrónky. Z mojej dlhoročnej skúsenosti s množstvom ich zosilňovačov, dokonca aj pri častom používaní, som sa stretol so setmi elektrónok ktoré bežali päť aj viac rokov. To je obrovská pridaná hodnota a moment na zváženie pre zákazníka.»

«Vzhľad, kvalita zostavenia, elegantný povrch a diaľkové ovládanie ... Všetko je tu pripravené po vybalení z krabice a prenesie vás ešte viac do veľmi prístupného sveta PrimaLuna. EVO100 je mimoriadne roztomilý zosilňovač, ktorý vám prinesie hudbu na mnohých kvalitných reprosústavách. Potom pravdepodobne hrdo vyzdvihne svoje kvality a svoj nádherne vytvorený stereofónny obraz. Jedná sa o veľmi dobre navrhnutú elektroniku so skutočne presvedčivým vzhľadom a povrchovou úpravou. PrimaLuna EVO100 má všetky argumenty, aby oslovila fanúšikov lámp, ktorí nechcú minúť cenu automobilu za svoje hifi, ale ktorých uši sú prepojené s hudbou. Veľmi pekný úvod do sveta elektrónok.»

«Test potvrdil, že aj malý zosilňovač dokáže zahrať veľký zvuk. Samozrejme, je to trochu teplejší zvuk na basoch, ale bez nejakej blatovosti a s dostatočným detailom. Výšky a stredy čisté a priezračné, ako sme pri dobrých elektrónkach zvyknutí. Elektrónky EAT posunuli zvuk minimálne o kategóriu vyššie.To čo sme počuli na reproduktoroch, sa prejavilo aj pri počúvaní cez slúchadlá. !»

 • + vzdušnosť a priestorovosť
 • + vznikajúci pomer výkon cena
 • + možnosť upgreadu elektrónkami
 • - v danej cenovej kategórii nič

Recenzie predchádzajúcich modelov ProLogue ONE / TWO / ProLogue Classic ktorých je EVO100 priamym nástupcom.

«Jedine PrimaLuna môže prísť s EL34 pushpull ultralineárnym zosiľňovačom s takou muzikálnosťou a cenou pod 1 800 eur. Rada Classic odzrkadľuje nesmierne skúsenosti získané pri výrobe, ktoré sa odzrkadľujú v presnom dizajne, v kvalite produkcie a v skvelej spoľahlivosti. Ak si myslíte že je to príliš veľa chvály, potom počúvajte tento zosilňovač v dvojitom slepom teste oproti ostatným elektrónkovým alebo tranzistorovým zosilňovačom v tomto cenovom rozpätí s presne rovnakým systémovým nastavením (vrátane elektrónok). Rozdiely budú okamžite zrejmé. Nemusíte byť úžasný expert na porovnávacie a posluchové testy. Celková jasnosť, spontánnosť a muzikálnosť prejavu  vám bude priam vnucovať porovnávať ProLoque Classic s ostatnými systémami, nie iba v jeho cenovej kategórii ale taktiež s oveľa drahšími modelmi. Kto by sa teraz odvážil povedať že  šliapnete vedľa ak sa rozhodnete pre túto esenciu muzikálnej expresivity?»

 • STEREO PRESTIGE & Image n°46(Francúzko)
THE 2012 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
THE 2011 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
THE 2010 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
THE 2009 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
THE 2007 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
THE 2006 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA
THE 2005 EDITORS´CHOICE AWARD - The Absolute Sound USA


« PrimaLuna ProLogue ONE - EXCEPTIONAL VALUE 2010 AWARDS PrimaLuna sa udomácnila na trhu v priebehu posledných siedmych rokov a zvolili si správnu cestu vybudovaním vysoko cenených kvalitných produktov. Kevin Deal a jeho partner Herman van den Dungen priniesli správny význam do slovám „Made in China“ keď ich vyriekli v rovnakej vete ako high-end audio, a udržiavajú ich štandard vysoko a pri značke PrimaLuna takmer neexistuje pole neúspechu a zlyhania. Séria expandovala o hodný kus dopredu, no celé to odštartoval tento zosilňovač. Redaktori, rodiny a priatelia si ich zaobstarali a sú unesení zvukom elektrónok. ProLogue One používa pár elektrónok EL - 34 na každý kanál, ale vďaka PrimaLuna patentovanému Adaptive AutoBias systému, môžete používať bez problémov množstvo  kompatibilných elektrónok: 6550, KT88 alebo 6L6 a všetky budú fungovať rovnako dobre. Ďalšou výhodou Adaptive AutoBias obvodov je to, že starostlivosť o elektrónky sa stala minulosťou. Jednoducho zapnete a hráte. Power it up and go.» 

 • TONEaudio magazine (USA) 
«Počas uplynulých siedmich rokov som mal to privilégium hodnotiť  veľa najlepších  zosilňovačov mnohých svetových značiek, ale  ProLogue One je stále ten ktorý som vždy odporúčal mojim priateľom, ktorí chceli dať dohromady cenovo skromný, ale vysoko muzikálny audio systém. Zostáva jedným z najmuzikálnejších vyprodukovaných komponentov.  Zoberte váš obľúbený pár reprosústav, pridajte CD prehrávač (alebo možno nový Squeezbox Touch) a máte skvelý zvuk v cenovej kadegórii, $3,000 - $4,000 a možno menej ak si kúpite niečo z druhej ruky. Avšak neočakávajte, že objavíte na predaj použitý ProLogue One. Vačšina ľudí ho totiž nikdy nepredá.  Kvôli jeho hviezdnej reputácii a vysokému výkonu za danú cenu, udeľujeme zosilňovaču Prima Luna ProLogue One cenu Exceptional Value Awards 2010. Lepšie odporúčanie Vám už dať nemôžem.»„ProLoque One vás bude pravdepodobne priamo zvádzať, nechá vás s pocitom prekvapenia ako dobre môže znieť hudba za tak nízku cenu a práve v tom je kúzlo značky PrimaLuna.“„V PrimaLuna nešetrili na transformátoroch, a tak ProLogue ONE znie ako špičkový elektrónkový zosilňovač.“„Vďaka  PrimaLuna Adaptive Autobias systému, nevyžaduje žiadne úpravy a vy sa môžete tešiť sa z elektrónkového zvuku.“ 

 • Jeff Dorgay  TONEAUDIO NO.29, May 2010 (USA) 

«Milý a cenovo prístupný ProLogue One prichádza s 12AX7, 12AU7, a párom EL-34s na každý kanál vo veľmi  jednoduchom obvode. V klasickom EL-34 štýle, ProLogue produkuje veľmi širokú a hlbokú zvukovú scénu a má očarujúce stredné pásmo, ktoré nie je presladené ako u Dynaco Stereo 70 alebo iného špičkového dizajnu. Je veľmi neutrálny s malým vlastným podpisom.»

 • THE EDITORS´ CHOICE AWARDS 2009 - The Absolute Sound (USA)

«To vše jen umocňuje výborný dojem z výjimečně vydařeného přístroje, do kterého se dokážete okamžitězamilovat. A což teprve až ho uslyšíte hrát, myslím, že lepší vstupenku do říše elektronek si nemůžeme přát.»

 • Valdemar Navrátil, HiFi-Voice , Cz (Február 2009)
«Niekedy je ťažké milovať elektrónkový zosilňovač...Ja som sa však nemusel trápiť: bola to láska na prvý pohľad.» 

 • AUSTRALIAN HI-FI , Steve Holding, 

«Nádherná zvuková celistvosť ktorá zosobňuje úspech elektrónkového audia.ProLogue One je prepychový avšak nie príliš romantický, stredný rozsah je jednoducho neprekonateľnýak ho porovnávate s rovnako drahým integrovaným tranzistorovým zosilňovačom. Zvuk je "hodený" do priestoru a nádherne definuje priestorovú scénu. ProLogue One splnilo svoj sľub o elektrónkach za pozoruhodne rozumnú cenu.»

 • The Absolute Sound , USA (September 2008)
« Tento zosilňovač vo vás vzbudzuje pocit že nepočúvate nahrávku , ale že hudobníci hrajú práve len pre vás. »

 • Playback Magazine, USA (Apríl 2008)
« Dosť o tom ako to vyzerá a pracuje, chcete vedieť ako to znie? Skurvene dobre, presne takto to znie. »

 • Jeff Dorgay The Absolute Sound, USA

« Vitálne, skutočné a oduševnené ...odporúčame. »

 • Art Dudley Stereophile, USA
« S ospravedlnením voči britským a talianskym géniom, tento zosilnovač nemá pre moje uši adekvátneho konkurenta vzhľadom k jeho maloobchodnej cene. »
 • Ken Kessler Hi-Fi News, Veľká Británia

« Dúfal som že budem počuť zdokonalenie... Nebol som sklamaný: k zdokonaleniu viem priradiť len jedno slovo ...ohromujúce! »

 • Neville Roberts Hi-Fi World, Veľká Británia
« Zvuk ProLogue One sa pomaly do teba dostáva až pokiaľ v tebe v konečnej fáze nevyrastie a nedozrie. Ak je toto prológ... tak sa už neviem dočkať epilógu. »
 • Jose Victor Henriques www.hificlube.net, Portugalsko

« Skvele spravený a inteligentný dizajn, s prvotriednymi komponentmi a výstupnými transformátormi na najvyššej úrovni. »

 • Flavio Adami Hi-Fi News, Veľká Británia

« Stalo sa absolútne potrebným povedať ako veľmi odporúčame tento zosilňovač každému kto hľadá prvotriedny zvuk za dostupnú cenu. »

 • Claudio Checchi Audio Review, Taliansko
« Dobre vyzerá, ešte lepšie znie. ProLogue One vyžaruje dostupné čaro elektróniek bez kompromisov. »

 • Paris Kotsis Sound & Vision, Grécko

« Je to ten druh kvality, ktorý by ste očakávali od oveľa drahších zosilňovačov. »

 • Dominic Todd Hi-Fi World, Veľká Británia
« Nevím, jestli je v hlušině své kategorie diamantem, ale s přihlédnutím k temně modrému laku minimálně safírem zcela jistě. »
 • AudioDrom.cz, 

« Prima Luna ProLogue Two predčilo moje vysoké očakávania. Nie je to iba skvelý elektrónkový zosilňovač, ale prosto skvelý zosilňovač. A bodka. »

 • Ed Kobesky Positive Feedback Online, USA
« Minulý rok v júni som skonštatoval : Prima Luna ProLogue One je teraz môj dostupný referenčný zosilňovač. Ale povedal som to veľmi rýchlo. Nepočítal som s ProLogue Two. »

 • Ken Kessler Hi-Fi News, Veľká Británia

« Bez preháňania bol som ním posadnutý od prvých tónov. Zbožňujem ich a vrelo odporúčam na odskúšanie pri najbližšej možnej príležitosti.»

 • Jim Hughes Hi-Fi Plus, Veľká Británia

« Vo všeobecnosti, Prima Luna ProLogue Two šokovala....Mala by byť medzi vašimi osobnými 3 najlepšími zosilňovačmi. »

 • Rob Henckens Audioforum, Belgicko

« Nemyslím že by som hľadal niečo iné po vypočutí ProLogue Two. »

 • Paris Kotsis Sound & Vision, Grécko


Príďte si vypočuť

PrimaLuna EVO 100 Tube Integrated Amplifier si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

PrimaLuna EVO 100 Tube Integrated Amplifier

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty