AUDIOLAB 9000N

Model 9000N AUDIOLAB
od 2 790,00 €
Nový model 9000N, ktorý bol vyvinutý ako dokonalý spoločník pre digitálne streamovanie a vlajkovú loď, sériu Audiolab 9000, je výsledkom viac ako trojročného vývoja a inovácií s cieľom poskytnúť kriticky stabilné bezdrôtové (a káblové) prehrávanie digitálnej hudby s vysokým rozlíšením. Model 9000N dopĺňa sériu 9000 a jej prirodzený vývoj smerom k špičkovejšiemu hi-fi riešeniu, pričom reaguje na obrovský dopyt zákazníkov po solídne skonštruovanom a dokonale vybavenom streamovacom komponente.
Doprava zadarmo
Odporúčame
AUDIOLAB 9000N
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierne
Cena za kus
Skladom v e-shope2 325,00 €20.00%2 790,00 €
Prevedenie strieborné
Cena za kus
Skladom v e-shope2 325,00 €20.00%2 790,00 €

Digitálna tvár

Od uvedenia obdivovaného prevodníka M-DAC pred viac ako desiatimi rokmi je spoločnosť Audiolab známa výkonom svojich prevodníkov. Model 9000N je vybavený osemkanálovým DAC prevodníkom ES9038PRO, ktorý predstavuje vrchol súčasného radu Sabre spoločnosti ESS Technology. Ten je doplnený patentovanými obvodmi, ktoré maximálne využívajú architektúru HyperStream II a technológiu Time Domain Jitter Eliminator na dosiahnutie bezprecedentného dynamického rozsahu a veľmi nízkeho skreslenia. Žiadna spoločnosť nevie o maximálnom využití technológie Sabre DAC toľko ako Audiolab, ktorý s ňou pracuje už niekoľko rokov v rámci viacerých generácií produktov. Hoci sú tieto čipy DAC konzistentne technicky vynikajúce, je tiež náročné ich implementovať s maximálnym efektom a musia byť starostlivo integrované do návrhu obvodu produktu, aby sa naplno využil ich zvukový potenciál. Aktívny filter za DAC je kritickým prvkom a Audiolab vyvinul nový obvod, ktorý je dokonale vhodný na maximálne využitie ES9038PRO.

Flexibilný a schopný

Formát modelu 9000N odráža čistú eleganciu modelov 9000A a CDT. Model 9000N je vybavený otočnými ovládacími prvkami a absenciou tlačidiel (okrem vypínača), ale aj 4,3-palcovým farebným displejom, ktorý sa nachádza na ostatných modeloch série - ideálnym oknom na prezentáciu vašich digitálnych hudobných filmov... vrátane farebných obalov albumov!Obrazovka zobrazuje celý rad informácií vizuálne príťažlivejším spôsobom ako väčšina iných streamovacích zariadení, z ktorých mnohé sa tradične spoliehajú na sprievodnú aplikáciu na spätnú väzbu o prevádzke a ovládanie a rozhranie používateľa. Displej prehrávača 9000N umožňuje kompletné ovládanie ponuky, celý rad možností a používateľských nastavení vrátane výberu viacerých jazykov a všeobecných možností zobrazenia.

Streamovanie ako vo sne

Aplikácia audiolab 9000N poskytuje okamžitý prístup k službám Qobuz a Tidal s plným prístupom k obsahu vo vysokom rozlíšení a MQA, ako aj k službám Spotify, internetovému rádiu TuneIn a systémom hudobných serverov UPnP a digitálnym zvukovým súborom uloženým na zariadeniach USB HDD.K pôsobivému zoznamu kompatibility s digitálnymi zvukovými platformami sa pridáva kompatibilita so systémom Roon Ready. Zariadenia Roon Ready sú sieťové prehrávače so zabudovanou vlastnou technológiou streamovania Roon, pripojené prostredníctvom siete Ethernet alebo WiFi. Tieto zariadenia zjednodušujú prehrávanie bitovo dokonalého zvuku s vysokým rozlíšením, pretože nevyžadujú žiadnu konfiguráciu, poskytujú prístup k najlepšej kvalite zvuku a zabezpečujú stabilné a spoľahlivé prehrávanie.Hardvér je založený na štvorjadrovom MCU Arm® Cortex®-A53 s frekvenciou 1,8 GHz na jadro. Tento výkonný "mozog" systému zabezpečuje plynulú a stabilnú prevádzku a ďalšie výhody, ako je ukladanie obalov albumov do vyrovnávacej pamäte na rýchlejšie načítanie sprievodných súborov, čo zvyšuje používateľský zážitok a vizuálnu estetiku.

MQA v plnom rozsahu

Model 9000N poskytuje aj úplné dekódovanie , technológiu streamovania vo vysokom rozlíšení. To znamená, že kompletný proces dekódovania "trojitého dekódovania" sa vykonáva interne, na rozdiel od iba finálneho dekódovania na spôsob " renderera" MQA, vďaka čomu je 9000N vynikajúcim zariadením pre predplatiteľov obsahu Tidal Masters (MQA) na úrovni "HiFi Plus". Je tiež oficiálne testovaný systémom Roon, čo zaručuje, že bez problémov funguje v audio prostredí Roon.

Ako každý fanúšik Audiolab očakáva, model 9000N je vybavený najmodernejšou konverziou digitálneho signálu na analógový. Model 9000N ponúka možnosť pripojenia prostredníctvom analógových výstupov XLR alebo RCA. Ako samostatný dekodér plného MQA ho možno používať s akýmkoľvek zosilňovačom alebo systémom sekundárneho predzosilňovača, ktorý oficiálne umožňuje analógové pripojenie. Ďalšie kúzlo sa využíva prostredníctvom digitálneho výstupu a voliteľnej funkcie "MQA pass through". Pre používateľov, ktorí môžu používať rovnako výkonný DAC (napríklad majitelia 9000A), môže 9000N streamovať a prepustiť nedotknutý signál MQA (napríklad z Tidal alebo Qobuz), ktorý potom tento sekundárny DAC môže dekódovať. To prináša ďalšie funkcie a všestrannosť, nehovoriac o úplne neskreslenom flow signáli - výhoda pre puristov.

Technické špecifikácie

 • ESS Sabre ES9038Pro 32bit DAC
 • Štvorica jadier Arm® Cortex®-A53, 1,8 GHz na jadro
 • Technológia Audiolab 9000N Streaming (IEEE 802.11 a / b / g / n / ac, 2,4/5GHz)
 • Protokol UPnP AV s rozšírením na streamovanie zvuku (Open Home)
 • Zabudovaný certifikovaný dekodér MQA Full (prostredníctvom streamovania a PC USB)
 • Natívna podpora služieb Spotify Connect, TIDAL Connect, MQA, Qobuz a TuneIn Radio
 • Pripravený na Roon
 • Prehrávanie bez medzier
 • Zobrazenie obalu albumu vo vysokom rozlíšení
 • Prehrávanie z úložiska USB / flash disku / pevného disku USB (s jedným oddielom FAT32, exFAT a NTFS)
 • 4,3″ (800 x 480px) displej IPS LCD
 • Na ovládanie aplikácií sa vyžaduje systém iOS (11.0 alebo novší) / Android (Android 4.0 alebo novší)​
 • Vstupy: 1 x Network Streaming, 1 x PC USB (USB Type-B), 1 x Ethernet 10/100 / 1000 Base-T Ethernet, 1 x 12V Trigger
 • Výstupy: 1 x RCA (pair), 1 x XLR (pair), 1 x Optical, 1 x Coaxial, 1 x 12V Trigger (Link)
 • Podporované formáty: DSD Lossless: DSF (DSD), DIFF (DSD), DoP (DSD)PCM Lossless: FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF Compressed (lossy) Audio: MP3 MQA
 • Vzorkovacie frekvencie: PCM: 44,1 kHz - 768 kHz (705,6 kHz / 768 kHz s pevným bodom podporovaným prostredníctvom aplikácie Audiolab 9000N)DSD: DSD64, DSD128, DSD256, DSD512 (natívne)
 • Standby režim: < 0,5W
 • Váha: 6,2 kg
 • Rozmery: 444 x 89 x 333

Recenzie a ocenenia:

«Průzračnému, mimořádně čistému a vyváženému zvuku s jistým pevným basovým základem je vlastní tonální neutralita, vyhovující reprodukci nahrávek napříč různými žánry, ale vynikají zvláště ty, jež staví na akustických nástrojích s bohatým zastoupením alikvótních tónů. Detailů včetně jemných se nabízí bezpočet, ale celkový projev neunavuje přílišnou analytičností, muzikálnosti vychází vstříc také značný dynamický rozsah. Široká hudební scéna se otevírá do hloubky, lokalizaceje tak bezmála trojrozměrná. Komponent je vyvoleným parťákem pro firemní zesilovač 9000A, ale díky variabilním výstupům se ctí obstojí i v minimalistické sestavě s aktivními reproduktorovými soustavami.»

Príďte si vypočuť

AUDIOLAB 9000N si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

AUDIOLAB 9000N

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty