Dynaudio Confidence 60

Model Confidence 60 DYNAUDIO
od 42 000,00 €
Dostupné iba na predajni
Maximálny výkon. Maximálna kvalita. Maximálna výnimočnosť. Zoznámte sa s vlajkovou loďou najpokročilejšieho radu reproduktorov Dynaudio. Model Confidence 60 je skutočne veľký a nepochybne dominantný hi-fi kráľ. A znie ako nič iné, čo ste doteraz počuli. Posaďte sa na stoličku. Niekedy na veľkosti záleží. Confidence 60, vlajková loď rodiny Confidence, sa týči nad odchádzajúcim modelom Confidence C4. Kým vaše uši budú uchvátené úžasným výkonom, rozsahom a detailmi modelu Confidence 60, vaše oči pravdepodobne upúta jediný 28 mm výškový reproduktor Esotar3 s textilnou kalotou uprostred. Potom dvojica 15 cm stredobasových meničov MSP s technológiou Horizon Surrounds. A nakoniec na dva 23 cm MSP NeoTec woofre.
Odporúčame
Dynaudio Confidence 60
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie polnočný vysoký lesk
Cena za pár
35 000,00 €20.00%42 000,00 €
Prevedenie dymový vysoký lesk
Cena za pár
35 000,00 €20.00%42 000,00 €
Prevedenie rubínový vysoký lesk
Cena za pár
35 000,00 €20.00%42 000,00 €
Prevedenie svetlé drevo
Cena za pár
35 000,00 €20.00%42 000,00 €

Všetky meniče sú aktualizované

A všetky sú súčasťou novej generácie našej inovatívnej technologickej platformy DDC (Dynaudio Directivity Control) na smerovanie zvuku. Tá sústreďuje zvukové vlny vyžarujúce z reproduktorov do úzkeho vertikálneho "lúča", ktorý zabraňuje odrazom od podlahy a stropu a zároveň zachováva široký horizontálny obraz. To znamená väčší sweet-spot na pohovke, spokojnejšie publikum a vedomie, že počujete len to, čo produkujú reproduktory - a nie to, čo na párty vnáša samotná miestnosť. Hviezdou predstavenia je DDC Lens - opracovaný hliníkový vlnovod integrovaný do presnej kompozitnej priečky Compex. Táto dômyselná súčasť (výsledok stoviek hodín simulácií, návrhov a posluchových testov) funguje v spojení s tvarom priečky, výškovými a stredotónovými meničmi (všimnite si ich Horizon Surround, ktoré sú tiež súčasťou systému) a woofermi tak, že sústreďuje zvukové vlny tam, kam potrebuje: k vám.

Navrhnuté presne na tento účel

Všetko v Confidence 60 je vlastne navrhnuté presne na tento účel. Dokonca aj tesnenie, ktoré oddeľuje priečku od skrinky a skrutky, ktoré všetko držia na svojom mieste. 28 mm výškový reproduktor Esotar3 s textilnou kalotou využíva viac ako 40 rokov skúseností spoločnosti Dynaudio a množstvo poznatkov z vývoja oceňovanej jednotky Esotar Forty - a všetko to pretavuje do najlepšieho výškového reproduktora, aký sme kedy vytvorili. Výkonný systém neodymových magnetov, inovácie v smerovaní prúdenia vzduchu, rezonanciu potláčajúca vnútorná kopula Hexis... to všetko sa spája do zlepšenia detailov, čistoty a citlivosti.

Aj 23 cm nízkofrekvenčné reproduktory NeoTec MSP majú pod kapotou neodymové magnety a vo formeroch kmitacích cievok sa používajú tri vrstvy sklených vlákien na dosiahnutie optimálnej tuhosti. Samotné kmitacie cievky sú medené (čo v tejto špecifickej konštrukcii reproduktorov poskytuje dodatočnú pohyblivú energiu pre pevnejšie, silnejšie a kontrolovanejšie basy). A celý pohon basového reproduktora bol navrhnutý tak, aby využíval prúdenie vzduchu pomocou inovatívneho ventilačného systému, ktorý bol zapracovaný priamo do magnetu.

Stredotónové meniče MSP Confidence 60 sú veľkým odklonom od predchádzajúcich konštrukcií Dynaudio.Využívajú radikálnu konštrukciu obvodu - Horizon - ktorá kopíruje tvar kužeľa až po okraj meniča. Tým sa znižuje prvý rezonančný mód surround-u, čím sa účinne zväčšuje celá hracia plocha a zlepšuje výkon. Zároveň sú umiestnené v jednej rovine s priečkou, čím sa znižujú difrakcie od membrány a susedného výškového reproduktora. A to všetko je umiestnené v našej značkovej dánskej dizajnovej nábytkovej skrinke. Dokonalý výkon, dokonalá kvalita.

Esotar 3

Nový výškový menič Esotar 3 využíva viac ako 40 rokov skúseností spoločnosti Dynaudio a technológie z oceňovanej jednotky Esotar Forty – spája ich do najlepšieho výškového meniča, aký kedy Dynaudio vytvorilo.,

NeoTec MSP

Monumentálne 230 mm stredobasy s pevnými neodymovými magnetmi a membránou zo sklenených vlákien. Meniče boli navrhnuté tak, aby využívali prúdenie vzduchu pomocou inovatívneho ventilačného systému, ktorý bol zapracovaný  priamo do magnetu.

Navrhnuté a vyrobené v Dánsku

Celá séria Confidence prešla intenzívnym testovaním v meracom zariadení Jupiter v laboratóriách Dynaudio Labs. Výsledkom stoviek hodín analýz a počúvania je najlepší reproduktor, aký kedy značka vytvorila.

Technické špecifikácie

 • Citlivosť (dB @ 2,83 V/1 m) 87
 • Výkon IEC (W) 600
 • Menovitá impedancia (Ohm) 4 Minimálna impedancia (Ohm) 3,7 PRI 79 HZ
 • Frekvenčný rozsah: Dolná hranica (Hz @ +/- 3 dB) 29 / Horná hranica (kHz @ +/- 3 dB) 22
 • Princíp Basreflexový port s výstupom nadol
 • Crossover 3-pásmový
 • Frekvencia crossoveru (Hz): 200/2580 Hz
 • Topológia crossoveru 2./3. rád w. DDC 
 • Výškový reproduktor 28 mm Esotar 3
 • Stredný pásmo 2x 15 cm MSP s Horizon
 • Basy 2x 23 cm MSP
 • Hmotnosť kg: 66,2
 • Šírka mm 271 x Výška mm 1634 x Hĺbka mm x 469 
 • Výška mm vrátane nožičiek/grilu: 1679, Hĺbka mm vrátane nožičiek/grilu: 517​​

"Nové reprosústavy Confidence 60 od spoločnosti Dynaudio predstavujú v porovnaní so svojimi predchodcami monumentálny skok vpred. Ich skriňa, vyhotovenie a sústava novo navrhnutých meničov vyžarujú absolútnu kvalitu, špičkové inžinierstvo a pozornosť venovanú detailom, ktoré sú súčasťou každého z týchto prvkov, sa premietajú do zvuku, ktorý možno najlepšie opísať ako podmanivý. Hoci by som uvítal len o trochu viac iskry a rozlíšenia v hornej časti, keď som tento pár správne nastavil, neuveriteľná schopnosť Confidence 60 zmiznúť v miestnosti, znieť dobre pri vysokých aj nízkych úrovniach hlasitosti a reprodukovať basy s presvedčivou autoritou ma nútila hodiny počúvať rôznu hudbu. Ak toto nie je definícia úchvatného reproduktora, tak už neviem, čo to je."

soundstageultra.com

Súvisiace produkty