Mark Levinson № 585.5 INTEGRATED AMPLIFIER

Model № 585.5 mark levinson
18 990,00 €
15 825,00 € bez DPH
Dostupné iba na predajni
Integrovaný zosilňovač №585.5 bol navrhnutý tak, aby maximalizoval výkon a kvalitu očakávanú od spoločnosti Mark Levinson a zároveň implementoval najmodernejšie funkcie a skúsenosti získané počas desaťročí špičkového zvukového inžinierstva. Vychádza z úspechu modelu №585, ktorý získal ocenenia za najlepší zosilňovač vo svojej triede a nespočetné množstvo pochvalných recenzií po celom svete, kde je často označovaný za azda najlepší integrovaný zosilňovač, aký bol kedy vyrobený. Model Nº 585.5 však ide ešte ďalej a nanovo definuje kvalitu prehrávania. Vďaka pridaniu plne konfigurovateľného stupňa Pure Phono (ktorý sa nachádza v oceňovaných predzosilňovačoch Nº 523 a Nº 526) a niektorým ďalším vylepšeniam posúva reprodukciu akéhokoľvek zdrojového materiálu na absolútnu hranicu realizmu. Vďaka vynikajúcemu dizajnu, plne diskrétnym obvodom, prevodníku PrecisionLinkII DAC a robustnému duálnemu mono zosilňovaču triedy AB poskytuje №585.5 referenčnú vernosť, luxus a vynikajúcu konektivitu. №585.5 je integrovaný zosilňovač navrhnutý so skúsenosťami spoločnosti Mark Levinson - nekompromisný a dokonalý do najmenšieho detailu. Jeho základom je nadrozmerný lineárny napájací zdroj a ako je tradíciou spoločnosti Mark Levinson, je navrhnutý, skonštruovaný a precízne vyrobený v USA.

INTEGROVANÝ ZOSILŇOVAČ PRE ANALÓGOVÉ A DIGITÁLNE ZDROJE HUDBY 

№585.5 nadväzuje na skvelý rodokmeň a je určený pre všetkých puristov, ktorí chcú odhaliť aj tie najtajnejšie detaily svojej hudby a nechať sa pohltiť nezameniteľným zvukom Mark Levinson. Vďaka svojim možnostiam pripojenia dokáže uspokojiť všetky požiadavky a spája vysokokvalitný predzosilňovač, DAC, gramofónový stupeň a výkonový zosilňovač v jednom zariadení. Zostáva verný tradíciám, prináša kultivovanosť, výnimočne dynamický zvuk a dokonalý zážitok z počúvania vašej digitálnej a analógovej hudobnej zbierky.

ARCHITEKTÚRA 

Základom integrovaného zosilňovača №5805 je plne diskrétny, zrkadlovo usporiadaný analógový obvod Dual-mono so samostatným relé prepínania signálu pre každý z piatich stereo vstupov - jeden XLR a tri RCA + stereo stupeň Pure Phono. Ovládanie úrovne hlasitosti využíva diskrétnu konštrukciu so stupnicou R2R a analógové prepínače s nízkym šumom pre čo najširšiu šírku pásma a maximálnu integritu signálu. Plne diferenciálny výkonový stupeň triedy AB je napájaný silne predimenzovaným toroidným transformátorom s výkonom 900 VA a individuálnym sekundárnym vinutím pre ľavý a pravý kanál. Signálové cesty sú veľmi krátke a chladiče sú namontované priamo na zosilňovačoch, aby sa podporil čo najefektívnejší odvod tepla. Konštrukcia tiež izoluje nízkoúrovňové analógové a digitálne obvody od napájacích zdrojov a modulov zosilňovačov. Pri integrácii zosilňovača №585.5 do systémov domáceho kina je užitočná aj možnosť vytvorenia slučky na pripojenie externého viackanálového zvukového procesora, pričom zosilňovač zostáva použitý len ako koncový stupeň s pevnou úrovňou signálu na napájanie predných reproduktorov.

ZOSILNENIE 

Každý elegantne jednoduchý kanál zosilňovača využíva dvanásť výstupných tranzistorov a niekoľko menších lokálnych kondenzátorov, čo umožňuje ich fyzické umiestnenie bližšie k zosilňovačom pre lepšiu prechodovú odozvu s okamžitou potrebou napájania. Výsledkom tejto robustnej architektúry je dostatočný prúd pre konzervatívnych 200 W na kanál pri 8 Ω alebo 350 W na kanál pri 4 Ω a zaručuje stabilnú prevádzku až do 2 Ω. Na zlepšenie možnosti integrácie do audio systému ponúka №585.5 samostatný stereo výstup RCA z predzosilňovača, na ktorý možno použiť voliteľný vysokofrekvenčný filter 80 Hz pre prípad integrácie zosilňovača do systému 2.1 s aktívnym subwooferom.

GRAMOFÓNOVÝ PREDZOSILŇOVAČ V ČISTEJ TRIEDE A 

Pure Phono je špecifické riešenie gramofónového predzosilňovača Mark Levinson s plne diskrétnou konštrukciou bez operačných zosilňovačov, Pracuje výlučne v triede A a používa tenkovrstvové tantalnitridové rezistory a polypropylénové kondenzátory s extrémne nízkymi toleranciami. Ekvalizácia RIAA je realizovaná pomocou kombinácie aktívnych a pasívnych filtračných obvodov. Na dosiahnutie optimálneho výkonu má sekcia MM s pohyblivými magnetmi pevný zisk s piatimi nastaveniami kapacity a sekcia MC s pohyblivými cievkami má tri nastavenia zisku a 10 nastavení impedancie. Integrovaný je aj podzvukový filter na kompenzáciu zvukového skreslenia. Gramofónový stupeň Pure Phono je tiež vybavený fyzicky oddelenými kanálmi a symetrickými vstupmi pre maximálnu čistotu zvuku.

DIGITÁLNE AUDIO 

Model №585. je postavený na vynikajúcej analógovej platforme, ktorá je rozšírená o špičkovú digitálnu audio sekciu. O túto schopnosť sa stará firemný DAC prevodník Mark Levinson Precision Link s vysokým rozlíšením a tromi voliteľnými filtrami. Je postavený na 32-bitovom čipe ESS Sabre s vlastnými obvodmi na elimináciu jitteru a plne symetrickými diskrétnymi obvodmi na konverziu prúdu na napätie. Päť napájacích zdrojov je vyhradených pre tento stupeň na digitálne spracovanie a ďalšie štyri napájacie zdroje sú určené pre ľavý a pravý analógový výstupný obvod. Na prehrávanie digitálnych zvukových zdrojov je k dispozícii šesť zvukových vstupov - 1 x AES/EBU, 2 x koaxiálny (S/PDIF), 2 x optický (Toslink) plus 1 x port USB-B schopný asynchrónneho prenosu dát súborov DSD 128 a PCM s vysokým rozlíšením až do 192 kHz/32-bitov. Zvukové formáty s nízkym rozlíšením môžu využívať aj jedinečnú patentovanú funkciu Clari-Fi™, ktorá rekonštruuje informácie a eliminuje stratu šírky pásma pri spracovaní signálu z komprimovaných súborov. Komprimované signály sa počas spracovania "obnovujú" a zvuk je oveľa presnejší a vernejší.

CONTROL 

Pohodlné ovládanie umožňuje luxusný hliníkový diaľkový ovládač, systémová integrácia a komunikačné porty, ktoré zahŕňajú Ethernet, USB, RS-232, IR vstup a 12 V spúšťací vstup a výstup.

KĽÚČOVÉ FUNKCIE  

 •  Duálna mono konštrukcia pre dokonalý zvuk a maximálnu účinnosť
 • Integrovaný gramofónový predzosilňovač v čistej triede A s diskrétnou konštrukciou bez operačných zosilňovačov
 •  Vysoký výkon: 200 W na kanál pri 8 Ω, 350 W pri 4 Ω
 • Výstup predzosilňovača PRE-AUT
 • 5 analógových vstupov vrátane vstupu PHONO (1 x symetrický XLR a 4 x nesymetrický RCA)
 • 5 digitálnych vstupov (2 x optický + 2 x koaxiálny + 1 x asynchrónny USB-B)- 32-bitový DAC PrecisionLink
 • Komunikačné rozhranie RS232- Jasný, vysokokontrastný displej
 • Diaľkové ovládanie v balení
Technické špecifikácie

 • Topológia zosilňovača: Trieda A/B
 • Digitálne vstupy: 2 optické digitálne vstupy (Toslink); 2 koaxiálne digitálne vstupy (S/PDIF); 1 asynchrónny digitálny vstup USB (USB-B), 1 x AES/EBU
 • Vzorkovacia frekvencia/bitová hĺbka: PCM: 32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz; až 32 bitov; DSD: Native alebo DoP; jednoduchá alebo dvojitá frekvencia (2,8 a 5,6 MHz)
 • Analógové vstupy: 1 x symetrický XLR (20 kΩ); 3 x nesymetrický RCA (10 kΩ); 1 x RCA phono MM (47 kΩ) / MC (20 až 1000 kΩ)
 • Analógové výstupy: 1 pár RCA - variabilná linková úroveň
 • Výkon: 2 x 200 W pri 8 Ω / 2 x 350 pri 4 Ω
 • Frekvenčná odozva: 20 Hz - 20 kHz (+ 0 / - 0,2 dB)
 • Celkové harmonické skreslenie + šum: 0,01 % pri 1 kHz, 200 W / 8 Ω
 • Tlmiaci faktor: > 400 pri 20 Hz (8 Ω)
 • Odstup signálu od šumu: 103 dB (20 Hz - 20 kHz, vážené A)
 • Ovládacie konektory: 1 x RJ-45, 1 x RS-232, 1 x 3,5 mm 12 V vstup/výstup spúšte, 1 x 3,5 mm IR vstup pre externý prijímač DO, USB-A len pre aktualizácie
 • Rozmery: 434 x 193 x 506 mm (š x v x h)
 • Hmotnosť: 34 kg 

Recenzie a ocenenia

«Aj napriek tomu, že súčasný Mark Levinson ako značka už dávno nemá nič spoločné s legendárnou osobnosťou svojho zakladateľa, jeho odkaz a pevné základy, ktoré kedysi dávno v histórii položil, sú neustále prítomné, živé a čo viac plné energie a optimizmu. Áno, to je to pravé slovo, ktoré vystihuje zosilňovač No585.5 viac ako ostatné – optimistický! Priznám sa, som tak trochu tradicionalista a teda nie úplne zástancom ultra moderných, niekedy až samoúčelných technológií – teda v oblasti HiFi. Predstavený zosilňovač je však dôkazom, že implementácia progresívneho prístupu nemusí vždy znamenať prekrytie tradičného, konzervatívneho, vyzretého, roky určujúceho a pamätného. Moderné prvky tu v našom prípade slúžia výhradne len na jeho vyšperkovanie, obohatenie a sprístupnenie pre súčasnejšie, možno mladšie publikum. Toto je tá správna cesta integrácie! Mark Levinson, Bravo! »

«Ide o jeden z najkomplexnejších a najdokonalejších integrovaných zosilňovačov, aké som kedy recenzoval. Je navrhnutý a skonštruovaný tak, aby sa stal centrom skutočne špičkového systému a mal by majiteľovi ponúknuť celoživotný pôžitok z hudby.Jedným z hlavných argumentov pre separátne zosilňovače oproti integrovaným je, že separátne zosilňovače poskytujú lepšiu izoláciu medzi signálmi linkovej úrovne a úrovne reproduktorov. Ďalším argumentom v prospech separátov je, že napájacie zdroje sú zvyčajne robustnejšie a izolovanejšie medzi jednotlivými komponentmi.To určite chápem, ale Mark Levinson No 585.5 tieto problémy prekonáva fyzickým tienením a izoláciou každého z citlivejších obvodov v ňom. Architektúra klietky karty túto koncepciu izolácie podporuje.Model No 585.5 je tiež vybavený jednotlivými napájacími zdrojmi rozčlenenými maximálne logickým spôsobom. Vezmite si napríklad D/A prevodník Precision Link, ktorý má päť vyhradených napájacích zdrojov len pre čip DAC, zatiaľ čo analógové stupne sú napájané zo štyroch ďalších vyhradených napájacích zdrojov. Mark Levinson si dal záležať na tom, aby navrhol produkt, ktorý využíva úspornosť integrovaného zosilňovača, ale bez toho, aby sa znížil výkon oproti tomu, čo by ste dostali v samostatných zariadeniach. Výsledkom je úžasne dobre spracovaný produkt, ktorý sa môže porovnávať s čímkoľvek, čo sa blíži jeho cene. Dokonca ani samostatné modely, ktoré stoja oveľa viac, nemusia priniesť takú úroveň celkovej spokojnosti. A model No 585.5 je úsporný. Kde inde môžete za túto cenu získať toľko výkonu? Zamyslite sa nad tým, koľko by ste minuli na získanie porovnateľného výkonu - DAC, Phono Stage, predzosilňovač a výkonový zosilňovač. Na získanie rovnakého výkonu kdekoľvek inde by ste museli minúť mnohonásobne viac peňazí. Nie som si istý, či by ste mohli dosiahnuť lepší výkon. Mark Levinson No 585.5 je gigant - zabijak.»

«Môžeme sa zhodnúť na tom, že Mark Levinson vyrába vynikajúco znejúce a najmodernejšie produkty, ale stojí Nº585.5 naozaj za to? Musíte uznať, že luxusný tovar sa za taký považuje preto, lebo vzbudzuje pocit luxusu, kvality, dobrého pôvodu a jemného remeselného spracovania. A takýto pocit som určite mal, keď som integrovaný zosilňovač Mark Levinson Nº585.5 vložil do svojho systému. A za tento pocit sa platí.Mark Levinson si dal záležať najmä na vstupných stupňoch DAC & Phono, ktoré by boli samy o sebe prvotriednymi komponentmi, keby sa dali vybrať a predávať samostatne. Ale skutočnosť, že sú všetky obsiahnuté v dobre vyzerajúcom, kvalitnom a výkonnom integrovanom zosilňovači, robí z tohto zosilňovača bezkonkurenčnú hodnotu. Teda ak sa 33 995 USD dá vo vašej mysli považovať za dobrú hodnotu. Pri pohľade na cenník Mark Levinson sa predzosilňovač Nº526, ktorý sa zdá byť dosť podobný tomu, čo je použité v rámci Nº585.5, predáva za 39 000 USD, ale stále budete potrebovať výkonový zosilňovač. Najdostupnejším z výkonových zosilňovačov Mark Levinson je Nº532H, ktorý sa predáva za 16 500 USD s výkonom 300 W/Ch - spolu je to spolu 55 500 USD, teda o 21 505 USD viac ako tu recenzovaný integrovaný zosilňovač Nº585.5.Pridajte k tomu kvalitné napájacie káble a interkonekty a zrazu sa Nº585.5 javí ako výhodná ponuka v ponuke produktov Mark Levinson. Áno, ak uvažujete o skutočne luxusnom integrovanom zosilňovači ako o základnom prvku vášho domáceho audio systému, prečo si nevybrať rovnakú značku, akú si vybrali motorové vozidlá Lexus, Mark Levinson.»

«Dokonale chápem ľudí, pre ktorých je Mark Levinson synonymom spoľahlivosti, istoty, niečoho, na čo sa môžete vždy spoľahnúť. Zvuk testovaného integrovaného zosilňovača je rovnako dobrý ako jeho dizajn a kvalita spracovania. Jeho zvuk je výnimočne stabilný - kontrolované, rýchle basy; hebké, príjemné výšky a stredy, bez náznaku zafarbenia. Zvuková scéna je obrovská, aj čo sa týka jej hĺbky. Dynamika sa zdá byť neobmedzená. Na druhej strane tu nenájdeme mäkkosť ani hutné basy, ani hmatateľné nižšie stredné pásmo. Hovoríme totiž o trochu inej estetike zvuku. Ide o čo najvernejšie vykreslenie signálu zo zdroja - o prekročenie hranice, pri ktorej svoju pozornosť sústredíme na reprodukciu a nie na elektroniku.»

«Mark Levinson No.585 je najdrahší integrovaný zosilňovač, ktorý som recenzoval. S výkonom 200 Wpc je výkonnejší ako všetky integrované zosilňovače uvedené v našom zozname "Odporúčaných komponentov" okrem jedného - Bel Canto Black. Jeho vstavaný DAC je skvost, ktorý produkuje jeden z najlepších zvukov, aké som počul v mojej posluchovej miestnosti, a vyrovná sa výkonu samostatných DAC, ktoré som mal po ruke. Neopakovateľná zvuková čistota a ergonómia modelu No.585 - jeho prepracovaná, ale intuitívna štruktúra menu a jednoduché, ale všestranné diaľkové ovládanie  mi uľahčili opätovné vtiahnutie do hudby. Vedel som, ako veľmi sa mi páči, keď som ho JA odovzdaval : Musel som si ho ešte raz vypočuť. Zdvojnásobenie výkonu jeho predchodcu, pridanie vynikajúceho D/A prevodníka a bezkonkurenčná sofistikovanosť ľahko osvojiteľného systému ovládania No.585, odlišujú nový model od všetkých ostatných integrovaných zosilňovačov, ktoré som recenzoval. Hoci jeho integrácia s mojimi elektrostatickými reproduktormi Quad nebola najhladšia, zvuk bol tým najlepším, čo som z týchto reproduktorov dostal. Preto dávam modelu No.585 vysoké hodnotenie triedy A "Odporúčané komponenty".»

«Nádherná integrácia so všetkým v jednom riešení. Najprv mi dovoľte povedať, že kvalita konštrukcie je v tomto produkte fantastická. Zvuk je na polovodičový výrobok výnimočný. (Som 20 rokov používateľom lampových zosilňovačov). Tóny majú okolo seba ten rozklad a stredné pásmo (hlasy) sú nádherné. Kľúčom k solid state je basová kontrola a tento ju má v malíčku. Veľmi artikulované a pevné basy. Nikdy nenechá môj Kef Reference 5s v štichu. Dac je veľmi dobrý a dobre konkuruje môjmu Holo Audio Spring Dac a gramofónová sekcia detronizovala môj dlhoročný obľúbený EAR 834 deluxe. Ak hľadáte všetko v jednom riešení. Toto je ono. Počúval som 3 iné riešenia v rozmedzí 12-20k a toto bol najlepší integrovaný zosilňovač zo všetkých.»

 • Review by AudionutPríďte si vypočuť

Mark Levinson № 585.5 INTEGRATED AMPLIFIER si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

Mark Levinson № 585.5 INTEGRATED AMPLIFIER

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.