Mark Levinson № 534 Dual-Monaural Amplifier

Model № 534 mark levinson
26 349,00 €
21 957,50 € bez DPH
Dostupné iba na predajni
Dokážete oceniť každý detail vo vašej hudbe. S modelom № 534 odhalíte každý detail v hudbe od najjemnejších nízkych tónov až po najdynamickejšie výšky. Tento stereo zosilňovač s technológiou Pure Path poskytuje hlbokú, presne rozmiestnenú rozsiahlu zvukovú scénu, pričom poskytuje vysoký výkon 250 W na kanál. Naplňte miestnosť stereofónnym zvukom, ktorý otvára oči a s nefalšovanou čistotou odhaľuje každú nuansu v pôvodnej nahrávke. № 534 - navrhnuté, skonštruované a precízne vyrobené v USA.

​Precíznosť výkon čistota.

Téma neustáleho zdokonaľovania zvukového výkonu je v oblasti prémiového audio zariadenia dobre známa. S príchodom inovatívnych technológií sa objavujú nové návrhy, ktoré však čerpajú nápady z historických konceptov a tieto staré myšlienky slúžia ako zdroj inšpirácie pre súčasné inovácie. V súlade s týmto konceptom bol realizovaný projekt, ktorý zahrnul vývoj zosilňovačov 536 a 534. Tieto zariadenia vznikli na základe osvedčených modelov od Mark Levinson, ako sú 33 a ML-2, s ambíciou dosiahnuť špecifickú zvukovú kvalitu: hlbokú a rozľahlú zvukovú scénu, presné umiestnenie zvukovej scény, bohaté nízke tóny s jasnými výškami a jemne artikulované vysoké tóny, ktoré nepôsobia agresívne. Tieto zosilňovače, navrhnuté ako plne diferenciálne a plne samostatné jednotky, poskytujú mono a dual mono prevádzku a vďaka Pure Path technológii dokážu bez problémov kontrolovať akékoľvek reproduktory dokonca v triede A pri väčšine posluchových situácií. Týmto sa dosahuje výnimočná presnosť zobrazenia, muzikálnosť a transparentnosť zvuku. Zosilňovače disponujú direct-coupled obvodmi, veľmi lineárnym dizajnom s minimálnou spätnou väzbou, pričom stupne zosilnenia a budenie sú navrhnuté tak, aby pracovali v triede A. K tomu sa pridávajú možnosti moderného zapojenia do systému prostredníctvom Ethernetu, RS-232 a USB pre monitorovanie a ovládanie cez sieť.

Filozofia dizajnu

Hlavnými princípmi dizajnu 536 a 534 sú ich veľmi vysoká lineárnosť s otvorenou slučkou a  vysoké prúdové predpätie. Pretože obvody zosilňovača boli navrhnuté tak, aby mali veľmi vysoký výkon, vyžadujú veľmi malú spätnú väzbu, aby bolo možné dosiahnutie extrémne nízkeho skreslenia a mimoriadnu  šírku pásma. Použitie neobvykle vysokého prúdového predpätia prináša vynikajúcu linearitu s veľkou šírkou pásma takmer imúnnu voči účinkom parazitných kapacít, zosilňovače sú schopné meniť napätie s mimoriadnou rýchlosťou. Tieto konštrukčné princípy vytvárajú charakteristické znaky značky Mark Levinson: reprodukcia bez stresu , otvorenosť a nefalšovaná hladkosť v celom rozsahu frekvenčného pásma bez ohľadu na zaťaženie alebo úrovne počúvania.

Umenie sa stretáva s vedou

Inžinierska práca Marka Levinson je založená na syntéze umeleckého a vedeckého prístupu. Pri výrobe komponentov sa kladie dôraz nielen na technickú dokonalosť, ale tiež na akustické vlastnosti. V každom zosilňovači nájdeme 24 samostatných bipolárnych tranzistorov 15A, 260V a 200W typu TO-264, ako aj rovnaký počet samostatných bipolárnych tranzistorov s hodnotami 230V a 70MHz typu TO-220 pre riadenie. Napájací segment je vybavený 16 samostatnými, rýchlymi Schottkyho usmerňovačmi s parametrami 40A a 250V typu TO-220, a taktiež 36 filtračnými kondenzátormi, kde celková kapacita dosahuje 118 800 mikrofaradov v modeli No534. V každom zosilňovači nájdeme vysoko kvalitný toroidný transformátor na zakázku s výkonom 1800 voltampérov, ktorý je navrhnutý tak, aby minimalizoval šum. Každý kanál má vlastné sekundárne vinutie, zabezpečujúce vysokú úroveň výkonu a spoľahlivosti. Napájanie a výstupné komponenty sú dimenzované s rezervou, čo zaručuje ich vynikajúce funkčné vlastnosti. Na vstupe sa nachádzajú špeciálne vybrané dvojice JFET tranzistorov s nízkym šumom a vysokým zosilnením, ktoré sú zapojené v dvojitej kaskáde s bipolárnymi tranzistormi. Tento spôsob zapojenia poskytuje obvodom prirodzenú odolnosť voči skresleniu a zároveň umožňuje zachovanie širokého frekvenčného rozsahu a efektívne spracovanie vysokých napäťových signálov. Obvod funguje v plne symetrickom móde a je postavený na diferenciálnom usporiadaní, kde sa využívajú diskrétne bipolárne tranzistory TO-126 pre presnú reguláciu veľkých výstupných fáz.

Made In USA

Každý prístroj značky Mark Levinson obsahuje elektronické prvky, ktoré sú dôkladne vyselektované z dôvodu ich jedinečných charakteristík, vhodných pre určité funkcie. Použitie rezistorov z tenkých vrstiev oxidu tantalu v nevyhnutných segmentoch pre reguláciu zosilnenia a spätnú väzbu zabezpečuje, že zvuk je čistý a hladký, bez akýchkoľvek nízkoúrovňových nelinearít, ktoré by mohli vzniknúť pri použití materiálov s nižšou toleranciou. Tantal, ktorý je obvykle používaný pre vysoko citlivé vojenské aplikácie kvôli svojej vynikajúcej stabilite pri rôznych teplotách, nízkej úrovni šumu a odolnosti voči magnetickým poliam, je tu využívaný napriek svojej vysokej cene. Rovnako presne a konzistentne fungujú aj fóliové kondenzátory v dôležitých častiach filtračných obvodov, nezávisle na teplotných či frekvenčných zmenách. Navyše, v modely No534 sú umiestnené v robustnom hliníkovom šasi série 6000, určenom pre letecký priemysel, čo zaručuje ich vysokú presnosť spracovania a minimálne tolerancie. Zreteľná je tiež precíznosť pri výbere každej jednotlivej súčiastky, ktorá prispieva k nekompromisnej čistote zvuku a estetickej dokonalosti. Produkty Mark Levinson sú vytvorené v dizajnérskom centre, HARMAN Engineering Center of Excellence, ktoré sa nachádza v Sheltone, kde sa tiež pripravujú prototypy. Konečná výroba týchto prvotriednych zariadení prebieha v štáte Massachusetts v súlade s prísnymi štandardami inžinierstva a kvality ISO9001, ktoré sú pre značku Mark Levinson charakteristické.

KĽÚČOVÉ FUNKCIE 

 • Konštrukcia v triede AB, pri väčšine podmienok počúvania pracuje v triede A
 • ​Výkon 250 W do 8 ohmov a 500W do 4 ohmov, stabilný do 2 ohmov
 • Plne diskrétna a diferenciálna signálová cesta, od vstupu po výstup
 • Starostlivo optimalizovaná malá záporná spätná väzba, veľa šírka pásma, špičková linearita
 • Pure Path, žiadne kondenzátory v signálovej ceste
 • Jeden pár symetrických, jeden pár nesymetrických vstupov
Technické špecifikácie
 • Frekvenčný rozsah: 10 Hz až 20 kHz ±0,2 dB 
 • Odstúp signál šum: >85dB, referenčná úroveň: 2,83 VRMS
 • Impedancia vstupu: 60 kΩ symetrický; 30 kΩ nesymetrický 
 • Zisk: 26dB
 • Vstupná citlivosť: 2,83V RMS výstup pri 142m V RMS vstup​
 • Rozmery: Výška (s nožičkami): 19,7 cm,  Výška (bez nožičiek) 17,8 cm, Šírka 45,1 cm, Hĺbka (50,8 cm)
 • Váha: 45,4 kg

Recenzie a ocenenia

«No aj napriek svojej cene je No.534 presvedčivým stereo zosilňovačom. Do jedinej skrine sa zmestí rýchly, pevný, neutrálny zvuk, dynamický rozsah, transparentnosť, rýchlosť a hĺbka basov dvojice zosilňovačov No.536. S týmto monoblokom má spoločnú špičkovú konštrukciu a dizajn, dostatočný výkon aj pre najväčšie miestnosti, mikroprocesorové pripojenie k počítačom a domácim systémom na ovládanie zvuku, možnosť inštalácie aktualizácií firmvéru z internetu, prvotriedny ochranný systém podporený tepelnými spínačmi odolnými voči poruchám a jednoduchú obsluhu bez otravných zapínacích sekvencií. Stručne povedané, model No.534 ponúka zvuk a kvalitu konštrukcie modelu No.536 za dve tretiny ceny. Dôrazne odporúčame.»

«Každý komponent jednotlivo vyniká vynikajúcim rozlíšením, absolútnou neutralitou, presvedčivou dynamikou a presnou tonalitou. Ako duo pracujúce v súhre si všetky tieto vlastnosti zachováva, zatiaľ čo ostatné rozvíja. Áno, spojenie Pre/Power rozširuje dynamický výkon a zároveň poskytuje pridanú hĺbku zvukovej scény a ostrejšie, presnejšie zameranie obrazu. Odhliadnuc od zvukových vlastností pre majiteľa, alebo potenciálneho kupujúceho sú ďalšími prvkami hodnými pozornosti - kultová americká high-endová audio značka, celkovo vynikajúce technické spracovanie a luxusná konštrukcia. Čas strávený s predzosilňovačom Mark Levinson N° 526 a výkonovým zosilňovačom N° 534 bol plný bezstarostného hudobného pôžitku. Ich schopnosti prevýšili hladinu "obyčajnosti" a to v priamom kontraste s výkonovým zosilňovačom N° 29, ktorý som vlastnil kedysi. Nová zostava odhalila úroveň čistoty, presnosti a kontroly, ktorá bola umožnená impozantnou stavbou a pokročilými špecifikáciami súčasných komponentov, čo ma vedie k najvyššiemu hodnoteniu a potvrdeniu ich suverenity. Okrem toho, ako by človek prešiel do smyčky času, element  hlasu z minulosti  z Twilight Zone mi pripomenul, že skutočná dokonalosť sa zdá byť takmer nekonečná.»

Súvisiace produkty