Mark Levinson № 526 Dual-Monaural Preamplifier

Model № 526 mark levinson
26 349,00 €
21 957,50 € bez DPH
Dostupné iba na predajni
Odomknite plný potenciál svojej hudobnej zbierky. Objavte nové vrstvy hudby, ktorú milujete, so špičkovým predzosilňovačom, ktorý vám zaručí, že budete počuť každý tón. Model № 526 dokonale reprodukuje digitálne aj analógové záznamy, vďaka čomu si môžete vychutnať skutočný charakter hudby bez ohľadu na jej zdroj. № 526 - navrhnuté, skonštruované a precízne vyrobené v USA

Skutočné kúzlo modelu Mark Levinson No. 526 spočíva práve v tom, že akákoľvek hudba z akéhokoľvek zdroja znie tak dobre, ako najlepšie môže znieť.Je úprimný, odhaľujúci a presný, ale nie klinicky, a má schopnosť preniknúť až k podstate vystúpenia a odhaliť predtým nepovšimnuté alebo skryté nuansy, detaily a detaily.Počuť hudbu, dokonca aj tú, ktorú dôverne poznáte, prostredníctvom č. 526 znamená počuť ju po prvý raz poriadne, podanú s úžasnou vitalitou, bezprostrednosťou a pravdivosťou. Je to referenčný produkt, ktorý ukazuje, čoho je schopný špičkový predzosilňovač.A hoci privilégium vlastniť No.526 (alebo o niečo dostupnejší No.523 bez DAC) si vyžaduje značnú investíciu, konečný výsledok ospravedlňuje každý cent.

Mark Levinson № 526 je "konečným riešením" pre dnešných milovníkov hudby. Dvanásť analógových, gramofónových a digitálnych vstupov prechádza cez diskrétnu, direct coupled, plne symetrickú, dual mono signálovú cestu Mark Levinson Pure Path, ktorá zaručuje dych berúcu čistotu a výkon. Vďaka precíznemu ovládaniu a spracovaniu vrátane diskrétneho symetrického R-2R Ladder regulátora hlasitosti, uznávaného 32-bitového Precision Link DAC a Pure Phono stupňa triedy A poskytuje predzosilňovač № 526 nekompromisný výkon bez ohľadu na zdroj. Rovnako ako všetky zariadenia Mark Levinson je aj № 526 umiestnený v hliníkovom šasi série 6000 a je navrhnutý a ručne vyrobený v USA.

Mark Levinson Pure Path Circuit Design Od roku 1972 sa spoločnosť Mark Levinson venuje nekompromisným zvukovým návrhom, pričom hlavnou zásadou je predovšetkým hudobná čistota. Aby tento cieľ dosiahli ako doposiaľ nikdy, inžinieri spoločnosti Mark Levinson prehľadali firemné archívy a nakoniec vyvinuli filozofiu návrhu obvodov s názvom Pure Path. Na koncepčnej úrovni medzi jeho charakteristické princípy patrí diskrétna, direct-coupled, plne symetrická, dual mono signálová cesta, ktorá poskytuje neobmedzenú, nekompromisnú zvukovú čistotu. Pure Path nie je len inteligentným usporiadaním vysokokvalitných komponentov, ale aj stretnutím vedy a umenia: Inžinieri spoločnosti Mark Levinson majú za úlohu vytvoriť najlepší možný meraný A subjektívny výkon. Medzi najdôležitejšie prvky Pure Path v modeli № 526 patria skladané kaskády, R-2R Ladder regulácie hlasitosti, uznávaný DAC prevodník Mark Levinson Precision Link, Phono stupeň Pure a výstup slúchadlového zosilňovača Main Drive.

Dynamický digitálny zvuk

Majte pocit, akoby vaši obľúbení umelci vystupovali priamo pred vami  aj pri počúvaní streamovanej a digitálne komprimovanej hudby. Model № 526 obsahuje vysoko výkonný digitálno-analógový prevodník (DAC) Precision Link, ktorý presne rekonštruuje digitálne zvukové signály, minimalizuje šum a poskytuje vynikajúcu kvalitu zvuku.

Pure Path Circuit Design

Náš vlastný prístup k návrhu obvodov prináša nekompromisnú hudobnú čistotu a pútavý zážitok z počúvania. Vďaka použitiu diskrétnych komponentov starostlivo vybraných pre ich presnú funkciu poskytuje model № 526 bezkonkurenčnú kvalitu zvuku, ktorá zachytáva nuansy každého tónu.

Vysoko výkonný výstup pre slúchadlá

Vďaka slúchadlovému výstupu triedy A Main Drive vám model № 526 umožňuje využiť všetok výkon, ktorý vaše slúchadlá dokážu poskytnúť, a vychutnať si neuveriteľne detailný a osobitý zážitok z počúvania.

KĽÚČOVÉ FUNKCIE 

 • Diskrétna, direct coupled, plne symetrická, dual-monaural signálová cesta Pure Path
 • Diskrétne, symetrické R-2R rebríkové riadenie hlasitosti pre presnosť a výkon
 • Gramofónový stupeň Pure Phono triedy A s fyzicky oddelenými kanálmi pre MC a MM
 • 32-bitový prevodník Precision Link DAC s tromi voliteľnými filtrami a siedmimi napájacími zdrojmi
 • Slúchadlový výstup triedy A Main Drive pre až 32-ohmové slúchadlá s využitím hlavného obvodu
 • Podporuje PCM s vysokým rozlíšením (až 32 bitov, 192 kHz) a DSD (až 5,6 MHz)
 • Voliteľný vysokofrekvenčný filter štvrtého rádu s frekvenciou 80 Hz umožňuje bezproblémovú integráciu subwooferov​
 • Vstupy: 12 analógových, digitálnych a phono vstupov
 • Výstupy: Symetrické, nesymetrické a výstup pre slúchadlá
 • Diaľkové ovládanie z brúseného hliníka
Technické špecifikácie
 • Analógové vstupy: 3 páry nesymetrické (RCA), 2 páry symetrické (XLR), 1 pár  (RCA) phono s uzemňovacím kolíkom
 • Digitálne: 1 AES/EBU (XLR), 4 S/PDIF (2 RCA, 2 TosLink), 1 USB (typ B). 
 • Analógové výstupy: 1 pár XLR, 1 pár RCA, 6,3 mm slúchadlový. 
 • Vstupná impedancia: >45k ohmov, single-ended (RCA); >45k ohmov, balanced (XLR), 
 • 47k ohmov (MM phono stage), 20, 33, 50, 66, 100, 200, 330, 500, 1000 alebo 47k ohmov (MC phono stage). 
 • Výstupná impedancia: 80 ohmov (RCA), 160 ohmov (XLR), voliteľné na 11 V RMS single-ended, >22 V RMS balanced. 
 • Maximálne zosilnenie napätia (linkový stupeň): 7,5 dB/13,5 dB alebo 13,5 dB/19,5 dB, single-ended/balanced. 
 • Frekvenčná odozva: 20Hz-20kHz, ±0,02dB; 0,4Hz-370kHz, +0,1/-3dB (linkový stupeň); 20Hz-20kHz: ±0,03dB (gramofónový stupeň). 
 • THD+N pri 1kHz (2V RMS single-ended alebo 4V RMS balanced): 97 dB; 
 • Odstup kanálov: >115dB pri 1kHz. 
 • Spotreba energie: 0,4 W v zelenom pohotovostnom režime (predvolené nastavenie), 5 W v úspornom režime, 72​W v prevádzke
 • Rozmery: Šírka 438 mm x výška 101 mm s nožičkami x výška 88 mm bez nožičiek x hĺbka 485 mm
 • Váha:18,6 kg

Recenzie a ocenenia

«№ 526 sa od ostatných predzosilňovačov líši čistotou, prekvapivou transparentnosťou, plynulým stredným pásmom a schopnosťou vykresliť brilantné dynamické kontrasty. Je to zjavenie!"  Kvality dizajnu a výroby č. 526 mi umožnili vžiť sa do hudby ako nikdy predtým. Jeho úžasná schopnosť sprostredkovať hudbu s drajvom a silou pri zachovaní všetkých detailov a bohatosti nahrávky a odhaliť individuálne vlastnosti dobré aj zlé mojich zdrojových komponentov mi uľahčila rozlišovanie medzi rôznymi DAC, FM tunermi a zosilňovačmi. Jeho gramofónový stupeň je najlepší, aký som v mojej posluchovej miestnosti počul a poskytuje plnosť inštrumentálnych tónov z mojich LP platní, ktorá bola hmatateľná a jeho komplexná ponuka nastavenia mi umožnila jemne vyladiť jeho zvuk. Predpokladám, že s väčším časovým odstupom by som mohol jeho zvuk ešte viac vylepšiť. Obávam sa však, že mojich sedem mesiacov s modelom No.526 je už príliš dlhá záťaž pre výrobcu, takže ho musím vrátiť späť spoločnosti Harman. No.526 je vynikajúco skonštruovaný, s intuitívnym používateľským rozhraním a vynikajúcou kvalitou zvuku v najlepšej tradícii značky Mark Levinson. Vďaka množstvu funkcií, intuitívnemu ovládaniu, možnosti prispôsobenia, učebnicovému inžinierstvu a úchvatnému zvuku  je No.526 predzosilňovačom, pre ktorý treba zomrieť. Dôrazne odporúčame a bez výhrad.»

«Mark Levinson N° 526 je DAC s najlepším zvukom vo svojej triede. Možno nájdete DAC, ktorý by ste pred ním uprednostnili, ale nenájdete taký, ktorý by ho prekonal. Navyše, N° 526 nikdy nebol únavný a to ani pri vysokých hlasitostiach. Vynikal pri akomkoľvek type, alebo štýle hudby, ktorý som na ňom prehrával. Mark Levinson N° 526 je päťhviezdičkový produkt. Ako sa od vlajkového produktu Mark Levinson očakáva, nie sú tu žiadne zvukové kompromisy. Treba však priznať, že hodnotová ponuka je relatívne nízka.. Pokiaľ viem, N° 526 má cenovku, ktorá sa nachádza len pod Meridian Ultra DAC a EMM Labs DAC2 a je vyhradená pre zákazníkov, ktorí si môžu dovoliť piť najlepšie ročníky Domaine de la Romanée-Conti, jazdiť na Ferrari, alebo možno dokonca športovať s vydaním Amazing Fantasy č. 15 ako hlavný hrdina svojej zbierky komiksov Amazing Spider-man. V dôsledku toho je Mark Levinson N° 526 pravdepodobne určený nielen pre tých najzarytejších milovníkov zvuku, ale aj pre bohatých znalcov tých najluxusnejších predmetov, ktoré si možno za peniaze kúpiť.»

«Skutočné kúzlo modelu Mark Levinson No. 526 spočíva práve v tom, že akákoľvek hudba z akéhokoľvek zdroja znie tak dobre, ako najlepšie môže znieť. Je úprimný, odhaľujúci a presný, ale nie klinicky a má schopnosť preniknúť až k podstate vystúpenia a odhaliť predtým nepovšimnuté alebo skryté detaily. Počuť hudbu, dokonca aj tú, ktorú dôverne poznáte, prostredníctvom č. 526 znamená počuť ju po prvý raz poriadne, podanú s úžasnou vitalitou, bezprostrednosťou a pravdivosťou. Je to referenčný produkt, ktorý ukazuje, čoho je schopný špičkový predzosilňovač. A hoci privilégium vlastniť No.526 (alebo o niečo dostupnejší No.523 bez DAC) si vyžaduje značnú investíciu, konečný výsledok ospravedlňuje každý cent.»

«Každý komponent jednotlivo vyniká vynikajúcim rozlíšením, absolútnou neutralitou, presvedčivou dynamikou a presnou tonalitou. Ako duo pracujúce v súhre si všetky tieto vlastnosti zachováva, zatiaľ čo ostatné rozvíja. Áno, spojenie Pre/Power rozširuje dynamický výkon a zároveň poskytuje pridanú hĺbku zvukovej scény a ostrejšie, presnejšie zameranie obrazu. Odhliadnuc od zvukových vlastností pre majiteľa, alebo potenciálneho kupujúceho sú ďalšími prvkami hodnými pozornosti - kultová americká high-endová audio značka, celkovo vynikajúce technické spracovanie a luxusná konštrukcia. Čas strávený s predzosilňovačom Mark Levinson N° 526 a výkonovým zosilňovačom N° 534 bol plný bezstarostného hudobného pôžitku. Ich schopnosti prevýšili hladinu "obyčajnosti" a to v priamom kontraste s výkonovým zosilňovačom N° 29, ktorý som vlastnil kedysi. Nová zostava odhalila úroveň čistoty, presnosti a kontroly, ktorá bola umožnená impozantnou stavbou a pokročilými špecifikáciami súčasných komponentov, čo ma vedie k najvyššiemu hodnoteniu a potvrdeniu ich suverenity. Okrem toho, ako by človek prešiel do smyčky času, element  hlasu z minulosti  z Twilight Zone mi pripomenul, že skutočná dokonalosť sa zdá byť takmer nekonečná.»

Súvisiace produkty