Dynaudio Confidence 50

Model Confidence 50 DYNAUDIO
od 28 000,00 €
Dostupné iba na predajni
Údernosť a jemnosť... a nekonečné potešenie. S veľkým výkonom prichádza aj veľká zodpovednosť. Preto sú tieto veľké podlahové reproduktory rovnako schopné rozochvieť miestnosť ako reprodukovať najjemnejšie detaily.
Odporúčame
Dynaudio Confidence 50
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie polnočný vysoký lesk
Cena za pár
23 333,33 €20.00%28 000,00 €
Prevedenie dymový vysoký lesk
Cena za pár
23 333,33 €20.00%28 000,00 €
Prevedenie rubínový vysoký lesk
Cena za pár
23 333,33 €20.00%28 000,00 €
Prevedenie svetlé drevo
Cena za pár
23 333,33 €20.00%28 000,00 €

Confidence 50 stojí na výšku plece pri pleci (alebo priečka pri priečke) s Confidence C4 - predchádzajúcou vlajkovou loďou tohto radu.Rovnako ako tento legendárny reproduktor je trojpásmový s dvoma basovými a dvoma stredotónovými meničmi. Je úžasne skonštruovaný. Ohromujúco vyhotovený. Využíva technológiu DDC (Dynaudio Directivity Control) na vytvorenie zvukového "lúča", ktorý zabraňuje odrazom od podlahy a stropu. Je vybavený výškovým reproduktorom Esotar a nízkofrekvenčnými reproduktormi MSP. To všetko - každý jeden komponent však posúva na vyššiu úroveň výkonu. Možno ste si všimli, že zatiaľ čo predchádzajúce podlahové reproduktory Confidence používali dva výškové reproduktory, aktualizovaný model Confidence 50 má len jeden. Je to preto, že inžinieri pracujúci v laboratóriách Dynaudio Labs objavili spôsoby, ako optimalizovať výhybky, vlnovody a priečky, aby vytvorili oveľa jednoduchšiu a výkonnejšiu verziu platformy DDC.


Všetko je pritom pevne uchytené v mimoriadne rigidnej a akusticky neutrálnej kompozitnej ozvučnici Compex. Výsledkom je reproduktor, ktorý znie presne tak, ako váš obľúbený interpret. Nič viac, nič menej.Ich prenádherný dánsky rukopis sa podpísal nielen na zvukovej, ale aj vizuálnej stránke. Netradičné a odvážne telo reproduktora nemusí vôbec prosiť o pozornosť – bez opýtania sa stane dominantou akejkoľvek miestnosti a naženie zimomriavky ešte skôr ako započujte prvý tón. No a keď sa Confidence rozohrá, tu nám slová nepostačia...

Esotar 3

Nový výškový menič Esotar 3 využíva viac ako 40 rokov skúseností spoločnosti Dynaudio a technológie z oceňovanej jednotky Esotar Forty – spája ich do najlepšieho výškového meniča, aký kedy Dynaudio vytvorilo.

NeoTec MSP

Odvážne 180 mm stredobasy s pevnými neodymovými magnetmi a membránou zo sklenených vlákien. Meniče boli navrhnuté tak, aby využívali prúdenie vzduchu pomocou inovatívneho ventilačného systému, ktorý bol opracovaný priamo do magnetu.

Navrhnuté a vyrobené v Dánsku

Celá séria Confidence prešla intenzívnym testovaním v meracom zariadení Jupiter v laboratóriách Dynaudio Labs. Výsledkom stoviek hodín analýz a počúvania je najlepší reproduktor, aký kedy značka vytvorila.

DDC Lens 

Úžasný precízne spracovaný vlnovod okolo výškového reproduktora Esotar3 (myslíme, že budete súhlasiť, že je to skvelá kombinácia). Systém DDC Lens bol nasimulovaný a topologicky optimalizovaný tak, aby vertikálne zameral výškový reproduktor, stredotónové meniče a basové reproduktory na miesto počúvania.

Musíte to počuť, aby ste uverili. Vylepšené stredobasové meniče MSP modelu Confidence 50 sú veľkým odklonom od predchádzajúcich konštrukcií Dynaudio. Používajú radikálny dizajn ozvučnice - Horizon - ktorý kopíruje tvar kužeľa až po okraj meniča. Preberá dizajn predchádzajúcich modelov Confidence, ale aktualizuje vzhľad z hľadiska estetiky a akustických princípov. Tvorí totiž neoddeliteľnú súčasť systému DDC Lens, ako aj zabezpečuje dokonalé prepojenie a oddelenie meničov. Dole sa nachádza basový port. Neuvidíte ho; nachádza sa pod reproduktorom. A pretože smeruje nadol, mohli sme ho navrhnúť tak, aby fungoval presne podľa našich predstáv bez toho, aby sme sa museli obávať, že do krásnej povrchovej úpravy urobíme veľkú dieru.

Technické špecifikácie

 • Citlivosť (dB @ 2,83 V/1 m) 87
 • Výkon IEC (W) 400
 • Menovitá impedancia (Ohm) 4 
 • Minimálna impedancia (Ohm) 2,7 PRI 79 HZ
 • Frekvenčný rozsah: Dolná hranica (Hz @ +/- 3 dB) 35 / Horná hranica (kHz @ +/- 3 dB) 22
 • Princíp Basreflexový port s výstupom nadol
 • Crossover 3-pásmový
 • Frekvencia crossoveru (Hz): 200/2860 Hz
 • Topológia crossoveru 2./3. rád w. 
 • DDC Výškový reproduktor 28 mm Esotar 3
 • Stredný pásmo 2x 15 cm MSP s Horizon
 • Basy 2x 18 cm MSP
 • Hmotnosť kg: 49,6
 • Šírka mm 218 x Výška mm1512 x Hĺbka mm x 399 
 • Výška mm vrátane nožičiek/grilu: 1557
 • Hĺbka mm vrátane nožičiek/grilu: 424​

"Akože znel ten starý slogan spoločnosti? Dáni neklamú, presne tak. Confidence 50 to podčiarkuje. Reprodukuje to čo je v hudbe a možno ho považovať za etalón vo svojej triede."​

STEREO Magazine

Súvisiace produkty