Vienna Acoustics BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE™

Model BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE™ Vienna Acoustics
od 7 500,00 €
Dostupné iba na predajni
Zjavenie neočakávaného. Keď prvý krát počúvate naše nové BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE ™, stratíte dych a zamyslíte sa nad niekoľkými pálčivými otázkami: Ako môže táto štíhla kráska na zemi, vytvoriť takú zvukovú scénu? Kde je skrytý subwoofer? A odkiaľ táto intenzita pochádza? Odhaľte nečakané a stratte sa v kráse hudby.
Novinka
Odporúčame
Vienna Acoustics BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE™
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čerešňa
Cena za pár
Skladom6 250,00 €20.00%7 500,00 €
Prevedenie exkluzívne ružové drevo
Cena za pár
7 190,00 €20.00%8 628,00 €
Prevedenie čierny klavírny lak
Cena za pár
6 250,00 €20.00%7 500,00 €
Prevedenie biely klavírny lak
Cena za pár
6 250,00 €20.00%7 500,00 €

Hlavným prvkom nového dizajnu sú naše patentované Spidercone meniče, jeden 6 palcový stredový a dve 6 palcové basové reproduktory. Tieto nové ploché Spidercone meniče majú úplne novú vnútornú konštrukciu, pozostávajúcu z 2 rôznych vzájomne prepojených membrán  a spolu tvoria úplne novú kompozitnú membránu. 

Rovná plocha Spidercone ponúka výhodu presného pohybu ktorý sa podobá na pohyb piestu. Akákoľvek membrána by sa mala pohybovať dovnútra a von ako jeden celok, nie ako chvejúca sa hmota nekorelujúcich vibrácií. Mala by sa pohybovať ako dokonale pevný piest. Plochá membrána je extrémne tuhá s 18mm výstužami (basový menič) a 14 mm (stredový menič), pričom je veľmi ľahká, materiál je ďalej zosilnený sklenenými vláknami v našej novo vyvinutej zmesi X4P ™. 

Zadné vystuženia sú konštruované tak, že celá impulzná energia je rovnomerne rozložená po celej ploche plochej membrány. Každý centimeter štvorcový dodáva rovnaký impulz ako jeho susediaca plocha, čo vedie k revolučnej kontrole impulznej odozvy. Pretože naša konštrukcia membrány je postavená na veľmi veľkej pohyblivej cievke, vyžarovacia plocha v jej strede je veľká, čím sa stáva významným determinantom zvuku. Bezpočet testov a počúvania prinieslo tak nečakanú a jedinečnú kombináciu, že sme mu dali nové meno, Composite Cone. 5 cm plocha v strede je teraz obrátenou kupolou vyrobenou z tkanej textílie, ktorá je na zadnej strane dvakrát impregnovaná. Dokonalosť sa dosiahla počúvaním rôznych axiálnych polôh s mimoriadne homogénnymi výsledkami pri použití 8 mm výchylky. 

Súčet vlastností jednotlivých prvkov Composite Cone je doslovne bratská symbióza. Okrem toho, jedným z dôvodov prečo stredový kužeľ z textilnej tkaniny tak pekne spolupracuje, je jeho afinita k textilnému materiálu nášho výškového, ručne impregnovaného textilného kalotového reproduktora navrhnutého vo Vienna Acoustics a vyrábaného ručne škandinávskym tímom odborníkov. BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE ™, rovnako ako jeho väčší spoločník, je osadený  novým výškovým reproduktorom s priemerom 1,1 palca je schopný odhaliť aj tie najjemnejšie nuansy najprirodzenejším spôsobom, pričom sám o sebe nevnáša do zvuku žiadne zafarbenie a dokonale sa integruje až do stredného spektra.

Výsledkom tejto starostlivo zvolenej kombinácie je míľnik v oblasti prirodzenosť, jasnosťi a ľahkosti reprodukcie..

Výhybka je elegantne jednoduchá - čistý prvý rád, strmosť 6 dB na oktávu až po Besselov druhý rád. Všetky rozhodnutia týkajúce sa jednotlivých komponentov a usporiadania obvodov boli ako vždy urobené prostredníctvom rozsiahlych testov a počúvania. Špeciálny výber každej zložky vedie k harmonickej muzikálnosti, zatiaľ čo sofistikované rozloženie pomáha pri odhaľovaní inštrumentálnych tónov. 

Skrinka je príkladom najpokrokovejšej dostupnej európskej stolárskej technológie. Očiam je zrejmé teplo z ručne vybraných dýh, ktoré sú na okrajoch jemne zaoblené našou technikou ohýbania dyhy a hĺbka a čistota pravého klavírneho laku. Skvelý dizajn dosahuje rafinovanú formu, ktorá sa prepožičiava kvalite a obsahu.

Technické špecifikácie 
 • Stĺpové reprosústavy 
 • Impedancia: 4 Ohm 
 • Frekvenčný rozsah: 33-23000 Hz 
 • Citlivosť: 89 dB 
 • Doporučený zosilňovač: 40 - 300 Watt 
 • 2 x 6“ basový menič: X4P “Spidercone so zapusteným textilným stredovým kužeľom 
 • 1 x 6“ stredobasobý menič: X4P Membrána, so zapusteným textilným stredovým kužeľom 
 • 1,1“ Výškový menič: Ručne Natieraná VA Hodvábna Kalota 
 • Basový systém: Bass Reflex 
 • Basový princíp: Impulzná optimalizácia podľa QB3 priebehu (Quasi-Butterworth) 
 • Komponenty výhybky: MKP Kondenzátory s 1% toleranciou 
 • Špeciálne práškové jadro pre basovú časť, 
 • Cievky 0,7% tolerancia, vzduchové cievky stredového / výškového úseku, 
 • Rezistory s kovovou vrstvou a toleranciou 1%, bez indukcie 
 • Výhybka: 3 pásma s Besselovym filtrom 6 a 12 dB  
 • Na skrinkách reprosústav Viena Acoustics je ručne nanesených sedem individuálnych vrstiev laku. 
 • Váha: 52 kg / pár 
 • Rozmery (ŠxVxH): 260 x 1090 x 330 mm​

Príďte si vypočuť

Vienna Acoustics BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE™ si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

Vienna Acoustics BEETHOVEN Baby Grand REFERENCE™

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty