REL T/9x

Model T/9x REL Acoustics
od 1 629,00 €
Úlohou každého vrcholového modelu radu REL je poskytnúť viac všetkého, najmä výkonu a dynamiky. Model 9x sa v tomto ohľade nelíši, pretože poskytuje tovar v hudbe aj v kine. Model 9x však prináša vyššiu úroveň intenzity, čistoty a rýchlosti, čo znamená, že už neexistujú kompromisy medzi zvukovou vyváženosťou menších modelov v porovnaní s výkonom a rozsahom modelu 9. Úplne nový model 9x má ešte väčší výkon ako predtým, ale hlavnou novinkou je spôsob, akým na dosiahnutie tohto cieľa neobetuje nič z rýchlosti a transparentnosti. Za túto cenu otvára cestu majiteľom výkonných európskych podlahových a stojanových monitorov a menších plochých reproduktorov, aby si mohli vychutnať skutočne plnohodnotný zvuk.
Doprava zadarmo
Odporúčame
REL T/9x
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierny lesklý lak
Cena za kus
1 357,50 €20.00%1 629,00 €
Prevedenie biely lesklý lak
Cena za kus
1 357,50 €20.00%1 629,00 €

Mnohí si neuvedomujú intenzívne prepojenie medzi výkonom a dizajnom v spoločnosti REL. Výkon je pre nás všetkým, a preto je hnacím motorom revízií fyzického dizajnu. Naši inžinieri, ktorí si uvedomujú potrebu väčšieho akustického objemu na dosiahnutie cieľov väčšej dynamiky a výkonu, sa obracajú na dizajnéra, ktorý pracuje s rozmermi, aby oklamal oko, že vidí menšie, kompaktnejšie rozmery, aj keď sa objem skrine zväčší. Používa jemne zaoblené polomery rohov, ktoré umožňujú oku preplávať a vidieť menej vizuálnej hmoty. Výsledok je moderný a zároveň dôverne známy bez zbytočných ozdôb.

Dosiahnutie vyššieho výkonu s lepším ovládaním si vyžaduje kompletnú výmenu komponentov zavesenia. Podobne ako odpruženie športového vozidla, aj tieto prvky sú zodpovedné za doladenie a vlastnosti našich konštrukcií. Zvýšením objemu skrine sa zlepší účinnosť, čo prináša vyšší výkon bez potreby väčšieho výkonu zosilňovača. Menší protitlak vo vnútri skrine znamená, že môžeme vyladiť tuhšie a lepšie kontrolovateľné zavesenie meniča. Zachovali sme najlepšie aspekty našej predchádzajúcej konštrukcie, ako napríklad hliníkový stredový kryt zodpovedný za spevnenie ľahkej 10" (250 mm) membrány, pričom sme nepridali takmer žiadnu hmotnosť. Aktualizovaná kombinácia prináša výrazne lepší impulz a dynamiku s väčšou transparentnosťou.

Zachovali sme naše charakteristické zosilňovače triedy A/B, ktoré sa používajú v každej generácii Serie T od roku 2006. Spoľahlivosť je kľúčom k spokojnému vlastníctvu a vzhľadom na to, že približne 200 000 kusov tohto modelového radu má za sebou dlhú prevádzku, majitelia zosilňovačov Serie T/x si môžu byť istí spoľahlivosťou značky REL, ktorá stanovuje štandardy. Výkonný 300-wattový mosfetový zosilňovač použitý v modeli T/9x zostáva ikonou s obrovskými prúdovými rezervami, masívnymi napájacími zdrojmi, ale drobné vylepšenia sa nachádzajú všade. Nové mosfety, ktoré zvyšujú výkon a transparentnosť a nové metódy upevnenia toroidných transformátorov znamenajú lepší výkon a vynikajúcu odolnosť. Významnou súčasťou príbehu REL je legendárne High Level Input pripojenie a rýchle filtre. Pripojenie cez reproduktorové výstupy zosilňovača bez toho, aby ste z neho čerpali energiu, sa môže zdať ako kúzlo, ale skutočné kúzlo spočíva v tom, ako zvuk nadobúda prirodzený charakter. Unikátne ladenie a špeciálne limitéry znamenajú, že rad T/x znie sviežejšie, rýchlejšie a dynamickejšie ako predtým.

V spoločnosti REL sme si vybudovali vynikajúcu povesť vďaka tomu, že vytvárame najlepšie znejúce a najrýchlejšie bezdrôtové systémy, ktoré sú v tomto odvetví k dispozícii. Nikdy sa nespoliehame na digitálnu kompresiu, pretože jej výsledkom je nudný zvuk bez života. Namiesto toho sme zdokonalili (voliteľný) bezdrôtový systém Arrow™, ktorý je taký rýchly a dynamický, že bez problémov podporujeme používanie bezdrôtového systému na jednom kanáli  REL, zatiaľ čo druhý kanál môže byť pripojený konvenčne pomocou kábla.

Technické špecifikácie

  • Aktívny subwoofer - 250 mm,
  • Pasívny radiátor 250mm
  • Výkon 300 W RMS
  • Najnižšia frekvencia -6 dB / 27 Hz
  • Zosilňovač trieda AB
  • Šírka x výška x hĺbka:  356 x 320 x 363 mm
  • Čistá hmotnosť: 17,5 kg
  • Recenzie a ocenenia​

"REL T/9x je fantastický subwoofer, ktorý plne spĺňa stanovený cieľ spoločnosti dodať čo najviac z vyššej série Serie S tým, ktorí majú nižší rozpočet. Nie že by bol T/9x nevyhnutne lacný a určite existujú aj dostupnejšie alternatívy, no prinajmenšom keď ho dostanete z krabice, špičková kvalita zostavenia, atraktívny dizajn a nádherná povrchová úprava poskytujú okamžitý pocit luxusu."

avforums.com