Dynaudio Focus 50

Model Focus 50 DYNAUDIO
od 10 000,00 €
Dostupné iba na predajni
Pravdepodobne najpokročilejší aktívny bezdrôtový hi-fi systém na svete. Focus 50 je vrcholom bezdrôtového hi-fi. Všetko pohodlie spotrebiteľského reproduktorového systému so všetkými kvalitami našich najprestížnejších hi-fi reproduktorov. Focus 50 je aktívny bezdrôtový stereo reproduktorový systém oplývajúci konektivitou. Ak chcete naplniť svoju miestnosť skutočným audiofilským výkonom bez toho, aby ste ju zároveň zaplnili káblami, krabicami a stojanmi, je určený pre vás. Focus 50 je určený do obývačiek, nie do sterilných posluchových jaskýň. Je vytvorený pre tých, ktorí sa chcú podeliť o úžasný zvuk so svojimi blízkymi (pozvite ich k sebe a pripojte ich... ale veľa šťastia, aby opäť odišli). Preto sme zabudovali aj streamovanie WiSA. Focus 50 sa dokáže bezdrôtovo pripojiť k vášmu televízoru (a teda aj k čomukoľvek inému, čo je k nemu pripojené) a nahradiť objemný AV prijímač/spleť káblov/kombináciu stojanov na zariadenia. Jediná nevýhoda? Vaša mačka sa už nebude môcť zohrievať na zosilňovači...
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierna vysoký lesk
Cena za pár
8 333,33 €20.00%10 000,00 €
Prevedenie biely vysoký lesk
Cena za pár
8 333,33 €20.00%10 000,00 €
Prevedenie orech
Cena za pár
8 333,33 €20.00%10 000,00 €
Prevedenie svetlé drevo
Cena za pár
8 333,33 €20.00%10 000,00 €

Kompletný bezdrôtový hi-fi systém pre stredne veľké až veľké miestnosti s autentickým Dynaudio zvukom a najmodernejšou bezdrôtovou konektivitou v elegantnom a štýlovom tele. Focus 50 sú aktívne stĺpové reprosústavy s dvoma 180 mm basovými, jedným 140 mm stredobasovým a jedným 28 mm výškovým meničom, poháňané tromi dedikovanými zosilňovačmi s celkovým výkonom šplhajúcim sa k 1000 W. V kombinácii so sofistikovaným DSP procesorom a možnosťou kalibrácie zvuku Dirac Live rozozvučia tieto kolosálne reproduktory akýkoľvek priestor detailným a úderným zvukom.

Každý reproduktor má na palube tri zosilňovače triedy D: jednu 110W jednotku pre výškový reproduktor Cerotar, 280W zosilňovač pre neodymový stredový menič a jeden 280W zosilňovač pre dva basové meniče Esotec+ (ktoré sú poháňané paralelne). Všetky pochádzajú od našich partnerov zo spoločnosti Pascal v Kodani - tej istej spoločnosti, s ktorou sme spolupracovali pri vytváraní napájacích zariadení pre naše mohutné profesionálne štúdiové systémy Core. Pýtate sa na špičkový výkon? Neuveriteľných 1000 W. 

Prehrajú doslova čokoľvek

Focus 50 sú nabité modernými technológiami streamovania, ale aj bohatou ponukou fyzických portov. Vďaka funkciám ako Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Roon, Bluetooth a UPnP si pustíte akúkoľvek skladbu, aká bola kedy nahratá, všetko z pohodlia vášho smartfónu, tabletu alebo počítača. Ak by aj to bolo málo, s pomocou digitálnych a analógových vstupov pridáte akékoľvek zariadenie schopné prehrávania zvuku, vrátane vášho existujúceho CD prehrávača, gramofónu, ale aj TV alebo počítača. Všetko v magnificentnom rozlíšení až 24 bit / 192 kHz.

Prispôsobia sa vášmu priestoru

Reproduktory série Dynaudio Focus sú prvými aktívnymi reproduktormi na svete so zabudovanou korekciou akustiky Dirac Live. Ide o najpokročilejší softvér pre kalibráciu zvuku, ktorý pomôže vašim reproduktorom Focus dosiahnuť plný potenciál v akejkoľvek posluchovej miestnosti. Pomocou voliteľného upgradu viete skorigovať akékoľvek nedokonalosti vašej miestnosti pre ešte lepšiu čistotu zvuku, pevnejší bas a presnejšie vykresľovanie priestoru.

Štúdiová úroveň zvuku

Zosilňovače reproduktorov Focus sú založené na rovnakých technológiách, aké boli využité v oceňovanej rade profesionálnych monitorov Dynaudio Core. Zvuk si tak budete môcť vychutnať v štúdiovej kvalite, presne tak, ako ho počul aj producent.

Meniče Dynaudio

Počnúc legendárnym výškovým meničom Cerotar s vnútornou kupolou Hexis, až po výkonný stredobasový menič Esotec+ s charakteristickou hliníkovou cievkou pre svižnú kontrolu a údernú dynamiku. Focus 50 sa vďaka osvedčeným technológiám Dynaudio vôbec nestratia v konkurencii prémiových high-end reproduktorov.

Jednoduchá konektivita

Do Focus 50 môžete bezproblémovo streamovať milióny skladieb v hi-fi kvalite pomocou množstva podporovaných služieb vrátane Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast a Roon. Pre náročnejších používateľov je tu aj množstvo digitálnych a analógových portov.

Dánsky dizajn

Čistý, elegantný a moderný. Séria Focus bola navrhnutá tak, aby ste kvôli reproduktorom nemuseli prerábať interiér, ale aby sa reproduktor prispôsobil vašim potrebám. Kompaktné skrinky dostupné v štyroch prémiových povrchových úpravách zapadnú skutočne do akejkoľvek miestnosti.

 • aktívne stĺpové reproduktory
 • dva 180 mm basové, jeden 140 mm stredobasový a jeden 28 mm výškový menič
 • tri dedikované digitálne zosilňovače s celkovým výkonom šplhajúcim sa k 1000 W
 • sofistikovaný DSP procesor s možnosťou kalibrácie zvuku Dirac Live
 • digitálna aj analógová konektivita vrátane výstupu pre subwoofer
 • bezdrôtová konektivita pomocou Wi-Fi a Bluetooth
 • podpora Spotify Connect, TIDAL Connect, Apple AirPlay 2,Google Chromecast, QPlay, UPnP, Netradio
 • reproduktory možno navzájom prepojiť káblom (24 bit / 192 kHz) alebo používať bezdrôtovo (24 bit / 96 kHz)​
 • Frekvenčná odozva 20 – 22 000 Hz (±3 dB @ 85dB)
 • Výhybka 3 pásmová DSP
 • Frekvencia výhybky4 700 Hz 
 • Typ zosilňovača Digitálny Trieda zosilňovača Class D
 • Výkon zosilňovača 3 x 280 W (basový/stredobasový menič), 1 x 110 W (výškový menič) 
 • MeničVýškový menič 1 x 28 mm 
 • Stredobasový menič 1 x 140 mm
 • Basový menič 2 x 180 mm
 • Konektivita Wi-Fi, ethernet, Bluetooth
 • Vstupy 1 x digitálny koaxiálny, 1 x digitálny optický Toslink, 1 x analógovy RCA, 1 x ethernet
 • Výstupy 1 x digitálny koaxiálny, 1 x USB-A (len pre servisné účely), 1 x výstup pre subwoofer, 1 x trigger 3.5 mm jack
 • Rozmery 215 x 1140 x 305 mm (bez mriežky a nožičiek), 305 x 1187 x 401 mm (s mriežkou a nožičkami) (Š x V x H)
 • Hmotnosť 33.5 kg