Dynaudio Focus 30

Model Focus 30 DYNAUDIO
od 7 499,00 €
Dostupné iba na predajni
Buďte odvážni... Počúvajte sami. Počúvajte s priateľmi. Počúvajte staré obľúbené skladby alebo niečo, čo nie je "prekvapivo vaša šálka kávy". Počúvajte hudbu. Počúvajte televíziu. Počúvajte svoj gramofón a milióny skladieb vo vysokom rozlíšení online. Počúvajte bez káblov. Bez toho, aby ste museli opustiť svoje miesto. Bez obmedzení. Focus 30 vám poskytuje prístup ku všetkému, čo bolo kedy nahrané a umiestnené online. Tieto kompaktné podlahové reproduktory sú nabité technológiou streamovania budúcnosti a konektivitou, ktorá prináša nový svet hudby v audiofilskej kvalite priamo do vašej obývačky. A ak máte množstvo zariadení z predchádzajúceho systému, môžete ich používať aj naďalej. Kompletná sada digitálnych a analógových pripojení na zadnom paneli znamená, že môžete používať svoj CD prehrávač alebo gramofón spolu so zabudovaným inteligentným streamovaním Focus 30. Mysleli sme aj na majiteľov televízorov. Ak nechcete mať v obývačke objemný AV prijímač, stojan na zariadenia a kabeláž (možno by ste chceli mať pod televízorom niečo atraktívnejšie - napríklad poličku na knihy alebo svojho psa), Focus 30 vám pomôže. Jeho vstavaná technológia WiSA sa bezdrôtovo pripája ku kompatibilnému televízoru alebo k USB kľúču a bez problémov prenáša jeho zvuk do vašich reproduktorov. Žiadny neporiadok, žiadny rozruch.
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierna vysoký lesk
Cena za pár
6 249,17 €20.00%7 499,00 €
Prevedenie biely vysoký lesk
Cena za pár
6 249,17 €20.00%7 499,00 €
Prevedenie svetlé drevo
Cena za pár
6 249,17 €20.00%7 499,00 €
Prevedenie orech
Cena za pár
6 249,17 €20.00%7 499,00 €

Kompletný bezdrôtový hi-fi systém s autentickým Dynaudio zvukom a najmodernejšou bezdrôtovou konektivitou v elegantnom a štýlovom tele. Focus 30 sú aktívne stĺpové reprosústavy s dvoma 140 mm stredobasovými a jedným 28 mm výškovým meničom, všetky poháňané vlastnými zosilňovačmi s celkovým výkonom až 670 W. V kombinácii so sofistikovaným DSP procesorom a možnosťou kalibrácie zvuku Dirac Live rozozvučia tieto na prvý pohľad nevinné reproduktory akýkoľvek priestor detailným a úderným zvukom.

Focus 30 je aktívny, čo znamená, že každý jednotlivý reproduktor je napájaný vlastným zosilňovačom. V každom reproduktore sú tri zosilňovače - každý z nich je prispôsobený reproduktoru, s ktorým je spárovaný. Znamená to, že môžeme využiť silné stránky konkrétneho reproduktora a zvýrazniť ich bez toho, aby sme museli robiť kompromisy v prípade iných frekvencií. Výškový reproduktor má 110W zosilňovač a každý stredobasový reproduktor má vlastný 280W výkon. Použili sme vysokokvalitné zosilňovače triedy D od našich partnerov zo spoločnosti Pascal v Kodani. Dobre sa poznáme: naša vlajková séria profesionálnych reproduktorov Core, ktorá sa používa v najlepších svetových štúdiách, tiež používa zosilňovače Pascal. Myslíme si, že budete súhlasiť s tým, že možnosť nakresliť zvukovú líniu priamo od umelca do vašej obývačky je niečo celkom výnimočné. Táto línia pokračuje prostredníctvom DSP. Rovnako ako pri našich profesionálnych reproduktoroch, aj Focus 30 môžete jednoduchým prepínačom v sprievodnej aplikácii Dynaudio určiť, kde sa má vo vašej miestnosti nachádzať (pri stene, v rohu alebo vo voľnom priestore), a on sa optimalizuje tak, aby v danej polohe znel čo najlepšie. K dispozícii je dokonca aj voliteľná integrácia aplikácie Dirac Live, ktorá umožňuje veľký zásah do kalibrácie a úplne prispôsobené výsledky.

Focus 30 nie je len pár aktívnych reproduktorov. Nie je to ani žiadna ďalšia napodobenina bezdrôtového systému. Je to oveľa viac - skutočný audiofilský systém, ktorý mení pravidlá hry. Je čas počúvať niečo nové...

Štúdiová úroveň zvuku

Zosilňovače reproduktorov Focus sú založené na rovnakých technológiách aké boli využité v oceňovanej rade profesionálnych monitorov Dynaudio Core. Zvuk si tak budete môcť vychutnať v štúdiovej kvalite, presne tak, ako ho počul aj producent.

Meniče Dynaudio

Počnúc legendárnym výškovým meničom Cerotar s vnútornou kupolou Hexis, až po výkonný stredobasový menič Esotec+ s charakteristickou hliníkovou cievkou pre svižnú kontrolu a údernú dynamiku. Focus 10 sa vďaka osvedčeným technológiám Dynaudio nestratia ani v konkurencii prémiových high-end reproduktorov.

Jednoduchá konektivita

Do Focus 10 môžete bezproblémovo streamovať milióny skladieb v hi-fi kvalite pomocou množstva podporovaných služieb vrátane Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast a Roon. Pre náročnejších používateľov je tu aj množstvo digitálnych a analógových portov.

Prehrajú doslova čokoľvek

Focus 30 sú nabité modernými technológiami streamovania, ale aj bohatou ponukou fyzických portov. Vďaka funkciám ako Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Roon, Bluetooth a UPnP si pustíte akúkoľvek skladbu, aká bola kedy nahratá, všetko z pohodlia vášho smartfónu, tabletu alebo počítača. Ak by aj to bolo málo, s pomocou digitálnych a analógových vstupov pridáte akékoľvek zariadenie schopné prehrávania zvuku, vrátane vášho existujúceho CD prehrávača, gramofónu, ale aj TV alebo počítača. Všetko v magnificentnom rozlíšení až 24 bit / 192 kHz.

Dánsky dizajn

Čistý, elegantný a moderný. Séria Focus bola navrhnutá tak, aby ste kvôli reproduktorom nemuseli prerábať interiér, ale aby sa reproduktor prispôsobil vašim potrebám. Kompaktné skrinky dostupné v štyroch prémiových povrchových úpravách zapadnú skutočne do akejkoľvek miestnosti.

 • Frekvenčná odozva    30 – 22 000 Hz (±3 dB @ 85dB)
 • Výhybka    2.5 pásmová DSP
 • Podporované služby Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Roon, QPlay, UPnP, Netradio
 • Frekvencia výhybky    2 400 Hz
 • Typ zosilňovača  Digitálny 
 • Trieda zosilňovača    Class D
 • Výkon zosilňovača    2 x 280 W (stredobasový menič), 1 x 110 W (výškový menič)Menič
 • Výškový menič    1 x 28 mm
 • Stredobasový menič    2 x 140 mm
 • Konektivita    Wi-Fi, ethernet, Bluetooth
 • Vstupy 1 x digitálny koaxiálny, 1 x digitálny optický Toslink, 1 x analógovy RCA, 1 x ethernet
 • Výstupy 1 x digitálny koaxiálny, 1 x USB-A (len pre servisné účely), 1 x výstup pre subwoofer, 1 x trigger 3.5 mm jack
 • Rozmery 180 x 900 x 261 mm (bez mriežky a nožičiek), 268 x 947 x 342 mm (s mriežkou a nožičkami) (Š x V x H)
 • Hmotnosť  16.2 kg​