Dynaudio Focus 10

Model Focus 10 DYNAUDIO
od 5 000,00 €
Viete čo sa hovorí o dobrých veciach a malých baleniach? Naše kompaktné reproduktory svojím výkonom dvíhajú obočie už viac ako 40 rokov. Najmenší člen rodiny Focus ho opäť pošle do výšin. Focus 10 je viac než len pár aktívnych reproduktorov. Je to kompletný hudobný systém, ktorý je odhora až nadol nabitý technológiami, ktoré Dynaudio vyniesli na legendárny status - v spojení s najmodernejšími bezdrôtovými funkciami, aké sme si mohli vymyslieť. A mysleli sme na skutočne veľa. Vďaka zabudovanej technológii WiSA sa reproduktory bezdrôtovo pripájajú ku kompatibilnému televízoru alebo k USB kľúču - odpadá tak potreba objemnej elektroniky pre domáce kino a uvoľní sa miesto na vašom stojane s vybavením pre niečo iné, ako ďalší čierny komponent. A najkrajšie je, že je to všetko také jednoduché. Minimálny čas potrebný na nastavenie, len dva káble do elektrickej zástrčky a elegantná, intuitívna aplikácia na prispôsobenie, nastavenie predvolieb a ďalšie funkcie. Prechod od vybalenia z krabice k počúvaniu skutočného audiofilského zvuku ešte nikdy nebol taký rýchly a jednoduchý.
Doprava zadarmo
Odporúčame
Dynaudio Focus 10
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie čierna vysoký lesk
Cena za pár
4 166,67 €20.00%5 000,00 €
Prevedenie biela vysoký lesk
Cena za pár
4 166,67 €20.00%5 000,00 €
Prevedenie svetlé drevo
Cena za pár
4 166,67 €20.00%5 000,00 €
Prevedenie orech
Cena za pár
4 166,67 €20.00%5 000,00 €

Kompletný bezdrôtový hi-fi systém pre malé až stredne veľké miestnosti s autentickým Dynaudio zvukom a najmodernejšou bezdrôtovou konektivitou v elegantnom a štýlovom tele. Focus 10 sú aktívne regálové reprosústavy so 140 mm stredobasovým a 28 mm výškovým meničom, oba poháňané vlastným zosilňovačom s celkovým výkonom až 390 W. V kombinácii so sofistikovaným DSP procesorom a možnosťou kalibrácie zvuku Dirac Live rozozvučia tieto na prvý pohľad nevinné reproduktory akýkoľvek priestor detailným a úderným zvukom.

Focus 10 sú nabité modernými technológiami streamovania, ale aj bohatou ponukou fyzických portov. Vďaka funkciám ako Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Roon, Bluetooth a UPnP si pustíte akúkoľvek skladbu aká bola kedy nahratá, všetko z pohodlia vášho smartfónu, tabletu alebo počítača. Ak by aj to bolo málo, s pomocou digitálnych a analógových vstupov pridáte akékoľvek zariadenie schopné prehrávania zvuku, vrátane vášho existujúceho CD prehrávača, gramofónu, ale aj TV alebo počítača. Všetko v magnificentnom rozlíšení až 24 bit / 192 kHz.

Štúdiová úroveň zvuku

Zosilňovače reproduktorov Focus sú založené na rovnakých technológiách aké boli využité v oceňovanej rade profesionálnych monitorov Dynaudio Core. Zvuk si tak budete môcť vychutnať v štúdiovej kvalite, presne tak, ako ho počul aj producent.

Meniče Dynaudio

Počnúc legendárnym výškovým meničom Cerotar s vnútornou kupolou Hexis, až po výkonný stredobasový menič Esotec+ s charakteristickou hliníkovou cievkou pre svižnú kontrolu a údernú dynamiku. Focus 10 sa vďaka osvedčeným technológiám Dynaudio nestratia ani v konkurencii prémiových high-end reproduktorov.

Jednoduchá konektivita

Do Focus 10 môžete bezproblémovo streamovať milióny skladieb v hi-fi kvalite pomocou množstva podporovaných služieb vrátane Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay 2, Google Chromecast a Roon. Pre náročnejších používateľov je tu aj množstvo digitálnych a analógových portov.

Dánsky dizajn

Čistý, elegantný a moderný. Séria Focus bola navrhnutá tak, aby ste kvôli reproduktorom nemuseli prerábať interiér, ale aby sa reproduktor prispôsobil vašim potrebám. Kompaktné skrinky dostupné v štyroch prémiových povrchových úpravách zapadnú skutočne do akejkoľvek miestnosti.

 • aktívne regálové reproduktory
 • 140 mm stredobasový a 28 mm výškový menič
 • každý menič poháňaný vlastným digitálnym zosilňovačom
 • celkový výkon jedného reproduktora až 390 W (280 W + 110 W)
 • sofistikovaný DSP procesor s možnosťou kalibrácie zvuku Dirac Live
 • digitálna aj analógová konektivita vrátane výstupu pre subwoofer
 • bezdrôtová konektivita pomocou Wi-Fi a Bluetooth
 • podpora Spotify Connect, TIDAL Connect, Apple AirPlay 2,Google Chromecast, QPlay, UPnP, Netradio
 • reproduktory možno navzájom prepojiť káblom (24 bit / 192 kHz) alebo používať bezdrôtovo (24 bit / 96 kHz)​
 • Frekvenčná odozva43 – 22 000 Hz (±3 dB @ 85 dB)Frekvencia výhybky 2 200 Hz

 • Typ zosilňovača DigitálnyTrieda zosilňovača Class D 
 • Výkon zosilňovača1 x 280 W (pre stredobasový menič), 1 x 110 W (pre výškový menič) 
 • Konektivita Wi-Fi, ethernet, Bluetooth
 • Vstupy 1 x digitálny koaxiálny, 1 x digitálny optický Toslink, 1 x analógovy RCA, 1 x ethernet
 • Výstupy1 x digitálny koaxiálny, 1 x USB-A (len pre servisné účely), 1 x výstup pre subwoofer, 1 x trigger 3.5 mm jack
 • Rozmery180 x 315 x 261 mm (bez mriežky a nožičiek), 180 x 315 x 276 mm (s mriežkou a nožičkami) (Š x V x H)
 • Hmotnosť7.5 kg​

"...Streamer, DAC, predzosilňovač, zosilňovač a reproduktor v rovnakom šasi sú samy o sebe presvedčivým riešením. Ak k tomu pridáte inžiniersku zdatnosť, reputáciu a podporu spoločnosti Dynaudio, získate zvukové riešenie, ktoré je ťažké predstihnúť. Focus 10 má klasické estetické línie Dynaudio, ale čo je ešte dôležitejšie, obsahuje "motor" schopný veľmi vysokého výkonu. Od zosilňovačov Pascal, roky overených v profesionálnych referenčných monitoroch, cez modul Stream810, vlastný DSP engine až po dvojité možnosti korekcie miestnosti vrátane Dirac Live. Skutočná tajná receptúra modelu Focus 10 sa skrýva pod kapotou. Focus 10 som si užil na stojanoch v mojom hlavnom priestore na počúvanie aj na pracovnom stole. S veľkým úspechom som využíval DSP optimalizáciu miestnosti Dynaudio aj DSP Dirac Live. Hudba zaplnila moju posluchovú miestnosť a prezentovala obraz oveľa väčší, než som si myslel, že je možné cez tieto reproduktory dosiahnuť, ale nie neprimerane. Nebol to synteticky veľký obraz, bola to nádherná zvuková scéna, na ktorej moji obľúbení interpreti predvádzali moje obľúbené skladby. Hodvábne hladký zvuk, kontrolované basy a stredné pásmo, ma tešili celý deň, každý deň. Aktívne reproduktory Dynaudio Focus 10 vrelo odporúčam. Hudba, reproduktory a zábava bez zbytočností...."

- Audiophile Style USA

Príďte si vypočuť

Dynaudio Focus 10 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

Dynaudio Focus 10

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.