Dynaudio Confidence 20

Model Confidence 20 DYNAUDIO
od 10 990,00 €
Dostupné iba na predajni
Kompaktná veľkosť. Majstrovský výkon. Model Confidence 20 ponúka presnosť, vášeň aj silu väčších reproduktorov tejto série a umiestňuje ich na stojan. Rovnako ako ostatné modely, Confidence 20 je vybavený 28 mm výškovým meničom Esotar 3 s mäkkou kupolou, ako aj vylepšeným 180 mm basovým meničom NeoTec MSP s inovatívnym basovým portom smerujúcim nadol. Oba meniče sa vyznačujú dramatickým zlepšením v oblasti prúdenia vzduchu, materiálu a hrúbky membrán, ale aj sily neodymových magnetov. Výsledkom je reproduktor, ktorý znie presne tak, ako váš obľúbený interpret. Nič viac, nič menej. Ich prenádherný dánsky rukopis sa podpísal nielen na zvukovej, ale aj vizuálnej stránke. Netradičné a odvážne telo reproduktora nemusí vôbec prosiť o pozornosť – bez opýtania sa stane dominantou akejkoľvek miestnosti a naženie zimomriavky ešte skôr ako započujte prvý tón. No a keď sa Confidence rozohrá, tu nám slová nepostačia.
Odporúčame
Dynaudio Confidence 20
Prevedenie Dostupnosť Cena DPH Cena s DPH
Prevedenie svetlé drevo
Cena za pár
9 158,33 €20.00%10 990,00 €
Prevedenie rubínový vysoký lesk
Cena za pár
9 158,33 €20.00%10 990,00 €
Prevedenie polnočný vysoký lesk
Cena za pár
9 158,33 €20.00%10 990,00 €
Prevedenie dymový vysoký lesk
Cena za pár
9 158,33 €20.00%10 990,00 €

Špičkový vývoj

Rovnako ako ostatné modely radu, aj Confidence 20 je vybavený 28 mm výškovým reproduktorom Esotar3 s mäkkou kupolou, ako aj vylepšeným 18 cm basovým reproduktorom NeoTec MSP a inovatívnym basovým portom smerujúcim nadol.Jeho meniče sa vyznačujú špičkovým vývojom v oblasti technológie prúdenia vzduchu (vrátane oveľa väčšej zadnej komory a optimalizovaného odvetrávania vo výškovom reproduktore, ako aj rezonanciu stabilizujúcej vnútornej kopulky Hexis), simuláciou odvodenej hrúbky membrány, mimoriadne výkonných neodymových magnetov a prednej steny Compex.28 mm výškový reproduktor Esotar3 s mäkkou kupolou využíva viac ako 40 rokov skúseností spoločnosti Dynaudio a množstvo poznatkov z oceňovanej výškovej jednotky Esotar Forty - a všetko to spája do najlepšieho výškového reproduktora, aký sme kedy vytvorili. Výkonný systém neodymových magnetov, inovácie v smerovaní prúdenia vzduchu, rezonanciu potláčajúca vnútorná kopula Hexis... to všetko sa spája do zvýšenia detailov, čistoty a citlivosti. Aj 18 cm nízkofrekvenčný reproduktor NeoTec MSP má pod kapotou neodymiové magnety a v kmitacej cievke využíva sklenené vlákna pre optimálnu tuhosť. Samotná kmitacia cievka je hliníková, čo nám umožňuje využiť ideálnu hmotnosť (alebo ľahkosť, záleží na vašom uhle pohľadu) pre dynamické a kontrolované basy, ako aj rafinované stredy. A celý pohon basového reproduktora bol navrhnutý tak, aby využíval prúdenie vzduchu pomocou inovatívneho ventilačného systému, ktorý bol integrovaný priamo do magnetu. 

​Esotar 3

Nový výškový menič Esotar 3 využíva viac ako 40 rokov skúseností spoločnosti Dynaudio a technológie z oceňovanej jednotky Esotar Forty – spája ich do najlepšieho výškového meniča, aký kedy Dynaudio vytvorilo.

NeoTec MSP

Odvážny 180 mm stredobas s pevnými neodymovými magnetmi a membránou zo sklenených vlákien. Celý menič bol navrhnutý tak, aby využíval prúdenie vzduchu pomocou inovatívneho ventilačného systému, ktorý bol opracovaný priamo do magnetu.

Navrhnuté a vyrobené v Dánsku

Celá séria Confidence prešla intenzívnym testovaním v meracom zariadení Jupiter v laboratóriách Dynaudio Labs. Výsledkom stoviek hodín analýz a počúvania je najlepší reproduktor, aký kedy značka vytvorila.

Technické špecifikácie

  • Impedancia: 6 ohm
  • Frekvenčná odozva: 42 – 22 000 Hz
  • Citlivosť: 87 dB (2.83 V / 1 m)
  • Zaťažiteľnosť: 250 W
  • Výhybka : 2-pásmová, 2325 Hz
  • Výškový menič 1 x 28 mm Esotar 3
  • Stredobasový menič 1 x 180 mm NeoTec MSP
  • Rozmery: 223 x 520 x 414 mm, 223 x 520 x 444 mm (s nožičkami a mriežkou)
  • Hmotnosť    27 kg​

"Áno, Confidence 20 od spoločnosti Dynaudio patrí do hornej cenovej skupiny stojanových reproduktorov. Ak však vezmete do úvahy všetky prvky jeho konštrukcie a dizajnu, vynikajúce meniče, mimoriadne prepracovanú konštrukciu prednej steny/skrinky a vynikajúce technické parametre, bezpochyby si uvedomíte, že pri hľadaní špičkového stojanového reproduktora by ste sa dopustili zločinu proti svojej láske k hudbe, keby ste zanedbali vypočutie tohto výnimočného, ba priam nádherného reproduktorového výtvoru."

SoundStage!

Súvisiace produkty