DALI Spektor 6

Model Spektor 6 DALI
798,00 €399,00 €
665,00 € bez DPH
Dostupné iba na predajni
DALI Spektor 6 sú navrhnuté okolo dvoch 16,5 cm basových reproduktorov a 25 mm výškového meniča s textilnou kalotou. Tieto veľké, samostatne stojace reprosústavy sú najvýkonnejším členom rodiny Spektor. Sú charakteristické veľkým, detailným a dynamickým zvukom a sú ideálnou voľbou pre všetky stereo a surround systémy.
Akcia
Doprava zadarmo
Odporúčame
-50%
DALI Spektor 6

 • Cena platí na vystavený pár v prevedení orech.

DALI Spektor 6 je najvýkonnejším modelom rodiny Spektor . Navrhnutie takto kvalitných reprosústav v tejto cenovej kategórii je nie len výsledkom využitia všetkých našich dlhoročných skúsenosti a know-how, ale sú to aj hodiny a hodiny strávené v posluchovej miestnosti a rovnako aj postupné zlepšovanie návrhu meničov a výhybky kvôli vytvoreniu dokonalého zvukového výkonu. Ak hľadáte cenovo dostupné podlahové reprosústavy, ktoré prinášajú silu a údernosť je pre vás Spektor 6 perfektnou voľbou. Sú charakteristické detailnou, dynamickou a výkonnou reprodukciu zvuku a sú ideálnou voľbou pre všetky stereo alebo surround nastavenia v kombinácii buď so Spektor 1 alebo Spektor 2 .

Výškový menič:

Ultra ľahká membrána, hmotnosť 0.056 mg na mm2 – polovica obvyklej hmotnosti materiálov výškových meničov, výrazný prínos v oblasti rýchlosti a rozlíšenia 

Optimalizácia parametrov vďaka použitiu tlmiacich materiálov  - minimalizácia odrazov zvuku za kalotou.

Umiestnenie v blízkosti stredo-basového meniča prináša ideálne akustické parametre, priblíženie bodovému zdroju zvuku, perfektnú náväznosť pásiem,vynikajúci timing reprodukcie, koherentné zvukové parametre

Stredobasový menič:

 • Vyrobený z drevo vlákniny ktorá je použitá ako kľúčový kompozitný materiál. Ponúka ideálnu kombináciu tuhosti a nízkej hmotnosti membrány.​
 • Nízko ztratová konštrukcia meniča. Optimalizovaný kôš reproduktoru a pohonný mechanizmus membrány
 • Nízko stratové zavesenie membrány. Podpora veľkej výchylky meniča a špičkovej reakcie na impulz bez mechanickej limitácie​

Technické špecifikácie

 • 2 pásmové reprosústavy 
 • Frekvenčný rozsah (+/-3 dB): 43 - 26 000Hz 
 • Citlivosť (2,83 V/1 m): 88,5 dB 
 • Nominálna impedancia 6 ohm  
 • Maximum SPL 109 dB  
 • Doporučený zosilňovač: 30 - 150W  
 • Deliaca frekvencia [Hz] : 2500
 • Výškový menič: 1 x 28 mm textilná kalota
 • Stredo-basový menič: 2 x 16,5 cm
 • Princíp: Bass Reflex  
 • Ladenie Bassreflexu: 41 Hz  
 • Konektory: Single - Wire
 • Magnetické tienenie: Nie  
 • Doporučené umiestnenie: podlaha
 • Doporučená vzdialenosť od steny: 20 - 100 cm  
 • Rozmery (VxŠxH) [mm]: 972 x 195 x 313 mm
 • Váha 13,8 kg​
 • Recenzie a ocenenia 

EISA citácia:

«"Vlajková loď radu SPEKTOR od spoločnosti DALI je skvelá vďaka veľkej, robustnej skrinke ktorá je k dispozícii v elegantných čiernych a orechových povrchoch. Sú osadené vysoko kvalitnými meničmi. Výškový menič s textilnou kalotou je vylepšený a ďaleko prevyšuje svoju cenovú triedu. Dva stredo-basové meniče, ktorých membrány sú vyrobené z drevo-vlákniny sú zvukovo neočakávane civilizované, ale v skutočnosti dokážu zatriasť vašou posluchovou miestnosťou. Tento cenovo dostupný box je oveľa zábavnejší, ako sa na prvý pohľad zdá. "»

 • EISA

«Pri prvom pohľade na SPEKTOR 6 si okamžite všimnete veľmi štíhly tvar, skvelú povrchovú úpravu a kvalitné spracovanie. Zvukový profil reproduktora SPEKTOR 6 je rovnako príťažlivý ako jeho vzhľad a prináša krásne stredné frekvencie a mohutné basy. A je jedno, o aký žáner ide, "tieto reproduktory vás budú unášať radosťou a vysokou hlasitosťou". SPEKTOR 6 vnáša život do akéhokoľvek druhu hudby a tento reproduktor robí presne to, čo sľubuje; prináša uvoľnený, detailný a veľmi muzikálny zvukový výkon.»

«Spektor 6 sú vzhľadom na svoju cenu zaujímavou ponukou - sú to predovšetkým starostlivo navrhnuté a spracované dvojpásmové reproduktory, ktoré ponúkajú atraktívny, živý a farebný zvuk. Účinný dvojpásmový systém založený na dvoch nízkorozsahových meničoch je nenáročný pre väčšinu zosilňovačov.»

«Medzi čoraz vyššími a vyššími cenovkami kvalitných audio zariadení je veľmi príjemné nájsť také kvalitné zariadenie alebo reproduktor v základnej cenovej kategórii. Ako je popísané v špecifikáciách, Spektor 6 zdedil mnohé technológie z reproduktorov DALI vyššej kategórie. Jeho zvuková kvalita je naozaj veľmi jednotná, priama a kultivovaná. Navyše je nezávislý od rôznych hudobných štýlov a má aj výnimočné basy. Vďaka tomu všetkému sa môže úspešne uplatniť aj vo väčších priestoroch. Tieto reproduktory s vynikajúcim pomerom cena/hodnota sú ideálne na vstup do sveta kvalitného zvuku. Napriek ich základnej cene môžu ich majitelia od týchto reproduktorov očakávať oveľa viac než základnú kvalitu zvuku.»

«Spočiatku Dali šokuje týmto vstupom do doteraz nedotknutej nízkej cenovej triedy, ale rýchlo sa môže uistiť o kvalitách Spektor 6: je veľmi dobre vyrobený a v praxi sa ukazuje ako úplne nekomplikovaný v každom ohľade. Presviedča skutočne neutrálnym ladením a tónovou, dynamickou a priestorovou rozlišovacou schopnosťou po celej línii. Pozoruhodná suverenita a jeho agilná radosť z hry korunujú výkon, ktorý prinúti aj najnáročnejšieho poslucháča posadiť sa a spozornieť a môže vzbudiť chuť na hi-fi aj u nováčikov. Cenová dostupnosť modelu Dali Spektor 6 v súčasnosti predstavuje vrchol toho, čo je možné, a pravdepodobne zostane ešte nejaký čas neprekonaná: jednoznačne "cenový tip" a "vrchol" v jednom! »Príďte si vypočuť

DALI Spektor 6 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

DALI Spektor 6

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.

Súvisiace produkty