ARCAM HDA CDS50

Model HDA CDS50 ARCAM
949,00 €
790,83 € bez DPH
Cena za kus
Náš najpokročilejší prehrávač CD/SACD, prevodník a sieťový streamer. U CDS50 nemusíte voliť medzi prehrávaním CD/SACD a streamovaním. V jednom prístroji tu získavate obe možnosti a navyše s dodržaním štandardov absolútnej zvukovej kvality.
Novinka
Doprava zadarmo
Odporúčame
ARCAM HDA CDS50

V istom zmysle možno povedať, že digitálne audio vlastne neexistuje. Človek by musel byť mimoriadne znudený  superhrdina, ktorý vlastným uchom dekóduje milióny 1 a 0, ktoré tvoria vašu CD kolekciu alebo knižnicu iTunes. Bez ohľadu na zdroj - či už sa jedná o notebook, CD prehrávač, telefón, USB flash disk - vo výsledku vždy ide iba o rozhýbanie vzduchu reprosústavami. Inými slovami, všetko skončí nakoniec ako analóg.​

Pri prehrávaní z digitálneho formátu je snáď najdôležitejšou zložkou DAC, teda digitálne-analógový prevodník. Zjednodušene môžeme povedať, že neživý, inak binárny kód, prevádza na počuteľný zvuk. Kľúčovým meradlom kvality zvuku je bitová hĺbka. Ak je teda pre počúvanie 24-bitové WAV kópie vášho obľúbeného albumu prevedené DAC iba na 16 bitov, dochádza pri tom k strate časti detailov. To je dôvod, prečo Arcam v CDS50 použil 32-bitové prevodníky. 32-bitov je totiž najčastejšie používaná bitová hĺbka digitálneho záznamu. Máte tak záruku plnohodnotného zvukového obrazu tak, ako ako ho umelec zamýšľal.

Referenčné kvalita ESS Sabre DAC pre prehrávanie diskov. Ako CD / SACD prehrávač patrí Arcam CDS50 bezpochyby medzi najlepšie vo svojej triede. S rdcom je špičkový prevodník Sabre ESS 9038 DAC (digitálne analógový prevodník). Pre svoju prácu využíva vysoko presný mechanizmus (pre extrémne nízky jitter) a vlastný napájací zdroj, ktorý prináša ťažko prekonateľnú kvalitu zvuku. 

Super Audio CD (SACD) - dokonalá verzia CD. Ak chcete využiť Arcam CDS50 na maximum, skúste to s Hi-Res SACD. Tieto disky s technológiou Direct Stream Digital (DSD) ponúkajú oveľa vyššie rozlíšenie ako bežné disky CD a sú v rozlíšení až 24 bitov. Výsledkom je prirodzenejší zvuk, ktorý odhaľuje jemné detaily a textúru hudby. 

Streamujte hudbu. Viac než len CD prehrávač, Arcam CDS50 vie pracovať ako sieťový prehrávač (streamer). Môžete ho totiž pripojiť k vašej sieti pomocou Ethernetového káblového alebo integrovaného Wi-Fi. Je kompatibilný so štandardmi streamingu zvuku UPnP a CIFS. CDS50 je ideálnym zariadením pre počúvanie hudby uloženej na vašom NAS serveri, notebooku, PC alebo Macu. So schopnosťou pracovať so širokou škálou formátov súborov, vrátane FLAC, WAV, AAC, AIFF, OGG, MP3, WMA, je CDS50 dostatočne flexibilné, aby zvládol všetky požiadavky na najkvalitnejší možný streaming hudby. 

Ovládacie aplikácie MusicLife iOS. Ak máte Apple iPod Touch, iPhone alebo iPad, môžete ovládať streamovanie hudby do svojho zariadenia Arcam pomocou ovládacej aplikácie MusicLife. Tá umožňuje bezdrôtovo streamovať hudbu priamo zo zariadení, rovnako ako zo serverov alebo počítačov pripojených cez UPnP (Universal Plug and Play). Najnovšia verzia aplikácie ponúka internetové rádio, podcasty a streamovanie od spoločností Tidal, Qobuz, Deezer, atď. K dispozícii sú aj pokročilé funkcie pre vyhľadávanie v knižnici, triedenie, náhodné prehrávanie a opakované prehrávanie. Pre OS systém Android môžete alternatívne využiť niektorú z aplikácií tretích strán ktoré disponujú schopnosťou pracovať ako renderer (napr. Aplikáciu Buble UPnP). 

Navyše je to aj samostatný DAC. Vďaka tomu, že je CDS50 osadený digitálnym optickým a koaxiálnym vstupom, môže byť tiež použitý ako samostatný digitálne-analógový prevodník. To znamená, že k nemu môžete pripojiť ďalšie komponenty, ako napr. Váš televízor, set-top box alebo hernú konzolu a využiť tak kvalitu referenčného 32-bitového prevodníka Sabre ESS9038. CDS50 je teda nielen špičkový prehrávač a streamer, ale  navyše prináša vašim existujúcim digitálnym komponentom obrovský nárast kvality zvuku. 

XLR symetrické výstupy pre štúdiovú kvalitu. Okrem bežných RCA analógových a digitálnych výstupov je CDS50 osadený tiež symetrickými XLR audio výstupmi. Pripojte CDS50 ku kompatibilnému zosilňovaču a získate skutočne profesionálne pripojenie s veľmi nízkymi stratami signálu - dokonca aj pri väčších vzdialenostiach.

Technické špecifikácie

 • CD / SACD prehrávač so sieťovým prehrávačom a so symetrickými výstupmi
 • Špičkový 32-bitový / 192 kHz DAC prevodník SABRE ESS9038 možno využiť aj pre externé audio zdroje.
 • Možnosť pripojenia k NAS serveru pomocou UPnP, WiFi, či LAN
 • Možno využiť externý IR snímač alebo diaľkovo spínať pomocou triggeru
 • 1x digitálny optický + 1x digitálny koaxiálny výstup
 • XLR symetrický + RCA analógový výstup
 • 1x digitálny optický a 1x digitálny koaxiálny vstup
 • USB vstup pre prehrávanie audio súborov
 • Pripravený pre diaľkové riadenie pomocou RS-232
 • Podporuje formáty zvukových souborov: FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC a WMA
 • Prístroj je možné ovládať pomocou aplikácie Music Life pre iOS diaľkový ovládač
 • Celkové harmonické skreslenie + šum = 0,002%
 • Hmotnosť 5,3 kg
 • Rozmery 433 x 283 x 87 mm​

Recenzie a ocenenia

«Dvojice nových komponentů Arcam z řady HDA tvoří v ještě zaplatitelné cenové hladině dvoukanálový set, který má v některých svých zvukových aspektech přesah až do high-endových vod a navíc výbavou musí uspokojit i velmi náročné uživatele - v čem pak dominuje nad konkurencí i z dražších sfér, to je rychlost, s jakou reaguje a servíruje hudbu ze síťových zdrojů. Ale i celkově působí systém SA20 + CDS50 mimořádně atraktivním dojmem; široká a všestranná konektivita, parádní kontrola, při alespoň běžné hlasitosti excelentní důraznost, energie a bohatost, to vše dává dohromady zvuk se šmrncem a tahem na branku. Pokud máte rádi nadšený a živý zvuk, sestavu Arcam byste neměli ve svých plánech opomíjet.»

«Basové linky sú jasné, štruktúrované a majú výrazný rytmus. Arcam CDS50 dokáže čisto reprezentovať priestor medzi nástrojmi. Poskytuje dobrú prehľadnosť pri jemnom rozlíšení a poskytuje presnú lokalizáciu nástrojov.Stredné kmitočty sú vyrovnané s peknými hlasmi a množstvom muzikality. Toto platí aj pre komprimované skladby a tituly zo služieb SACD a HD streamingu. Vďaka svojmu vzdušnému zvuku dokáže nový  Arcam v spojení so zosilňovačom SA20 plne presvedčiť.

Ak sa nechcete v budúcnosti vzdávať prehrávania diskov CD / SACD, a chcete mať dvere otvorené svetu streamingu, dostanete správne kombinované zariadenie CDS50 od spoločnosti Arcam. Aplikácia funguje bezchybne, je intuitívna na používanie a poskytuje prístup k sieťovým pevným diskom a vysokorýchlostným streamingovým službám. S jeho digitálnymi vstupmi môžete Arcam prehrávač používať ako DAC a tiež vylepší zvuk starších zariadení vďaka jeho dynamickemu zvuku. Odporúča sa vypočutie u najbližšieho predajcu.»

Príďte si vypočuť

ARCAM HDA CDS50 si môžete vypočuť naživo v našej predajni v Košiciach. Vyberte si termín a my vám tovar pripravíme. Nezabudnite si doniesť svoje obľúbené CD a LP nosiče alebo USB média!

Predvedenie výrobku je nutné si objednať minimálne 1 deň vopred.

Vybrať termín

Odosielam objednávku, čakajte prosím…

Vaša objednávka bola úspešne odoslaná

V najbližších dňoch vám potvrdíme termín. Ďakujeme!

Nepodarilo sa odoslať vašu objednávku

Skúsťe to znova alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom

ARCAM HDA CDS50

Potom čo obdržime vašu objednávku vás budeme e-mailom alebo telefonicky kontaktovať. Po overení objednávky tovar nachystáme na predvedenie. Táto služba nie je spoplatňovaná.